Rezultate te kerkimit per termin: +Problemi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.506Z

Totozani: Institucionet që nuk do të na përgjigjen do përfundojnë në Prokurori

Të gjitha institucionet apo individë të caktuar që nuk do ti përgjigjen në kohë rekomandimeve të Avokatit të Popullit do të përfundojnë në Prokurori. Lajmin e bëri të ditur Avokati i Popullit, Igli Totozani, i cili nga studio e lajmeve në Ora News tha se institucioni i tij ka ngritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.494Z

Klinika me pak infermierë, por me numër rekord të pacientëve

Por jo të gjitha rastet e kishin vendin në këtë repart. Edhe këtë vit, Klinika Emergjente u ngarkua me raste që nuk i përkisnin natyrës emergjente, gjë që në vazhdimësi po e pengon punën e stafit në këtë klinikë. Drejtues të kësaj klinike thonë se rregullimi i sistemit të refer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.776Z

O’Shea përfundon sezonin

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, John O’Shea, pritet të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit, për shkak të një problemi me qarkullimin e gjakut në këmbë. “Ai ka pësuar lëndim të tmerrshëm. Është një prej atyre lëndimeve të pazakonshme. Ka problem me qarkullimin e gjakut, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.975Z

Rekord vetëvrasjesh në ushtrinë amerikane

Është viti i dytë rresht që numri i të vetëvrarëve në radhët e ushtarëve amerikanë shënon rekord. Sipas burimeve zyrtare mësohet se gjatë vitit 2008 janë konfirmuar 128 vrasje, ndërkohë që janë ende nën hetim 15 vdekje të tjera. Zyrtarët e ushtrisë nuk ditën t‘i jepnin një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.072Z

SHBA: Irani ka material nuklear sa për një bombë

Majk Mullen, numri një i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Amerikane bëri dje me dije se, falë informacioneve, shteti i tij është i bindur se Irani zotëron aq material nuklear sa i duhet për të prodhuar një bombë atomike. Pavarësisht fjalëve për një përmirësim të mundshëm t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.714Z

Tali: Situate e veshtire ne Kosove

Deputeti i pavarur i parlamentit te Kosoves, Driton Tali ka reshtuar nje sere arsyesh te cilat shkaktojne situaten e veshtire ne Kosove. Sipas tij, nje prej shkaqeve jane edhe te huajt qe vijne me mision ne Kosove. “Vijne per te kryer nje pune te caktuar per nje muaj dhe e zgjasin&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.629Z

Juventus, presing për Shvajnshtajger

Interesimi Pas Riberisë dhe Roben, Juventusi po interesohet edhe për një tjetër lojtar të Bajernit të Mynihut. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin Bastian Shvajnshtajger, i cili është një “mesfushor universal”, pasi mund të aktivizohet lehtësisht në të gjithë sektorët e këti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama