Rezultate te kerkimit per termin: +Procedura

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.676Z

PE, Orban do të mbrojë qeverinë hungareze

Viktor Orban Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban do të jetë sot në Strasburg për të mbrojtur politikat e qeverisë së tij, gjatë debatit të Parlamentit Evropian (PE). Qeveria konservative e Orbanit ndodhet nën presione të mëdha nga BE-ja, lidhur me miratimin e ligjeve të fundit, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.472Z

Ndërpritet puna në Kapshticë, shkak një defekt kompjuterik

Një defekt në sistemin kompjuterik të palës greke ka bërë që të bllokohet lëvizja në pikën kufitare të Kapshticës.   Sipas informacioneve si pasojë e defektit në sistem është bllokuar kontrolli i dokumentav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.767Z

Deputetet e mazhorances skeptike ne lidhje me procedurat e perzgjedhjes se Avokatit te Popullit

Komisioni per Ceshtjet Ligjore Administraten Publike ka zhvilluar sot seancen degjimore me kandidatin per Avokatin e Popullit Igli Totozani. Deputetet e mazhorances ne komisionin jane shprehur skeptike ne lidhje me procedurat e perzgjedhjes se Totozanit si kandidat per Avokatin e Popullit duke i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.762Z

Kuvendi nis sot gjyqin për tre deputetët e PS-së

Mazhoranca ka ndryshuar axhendën e Kuvendit dhe sot do të nisë procedura për heqjen e imunitetit të tre deputetëve të PS-së të akuzuar për 21 janarin. Kuvendi bëri të ditur se të tre deputetët do të pyeten sot nga Komisionin për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin. Nesër (sot), duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.993Z

Bileta pa tender per Kuvendin Presidencen e Kryeministrine

e Premte 5 Shtator 20140913 am p classwp-caption-text Gjate seances se pare parlamentareSSSAbrASS8220Panorama8221 shkruan sot se maxhoranca e majte propozon qe institucionet si Presidenca Kuvendi Kryeministria Ministria e Jashtme dhe ajo e Integrimit te perjashtohen nga procedu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.445Z

Mjekët dhe drejtësia, histori kur mjekët janë dënuar nga gjykata

Aktualisht kemi mjekë të akuzar si nga prokuroria dhe publikisht nga familjarët. Kemi dy të dënuar dhe të tjerë të arrestuar e më pas të liruar. Por këstyre historive të bluzave të bardha u shtohet edhe një tjetër, ajo e vitit 1981. Një mjek u akuza u arrestua e më pas u dënua me n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.944Z

Sindikatat: Nuk i japim pronat

Konfederata e Sindikatave te Shqiperise reagon kunder projektligjit te qeverise qe pritet te miratohet ne parlament, sipas te cilit do te behet shtetezimi i nje pjese te pronave te sindikatave te Shqiperise qe komisioni i kthimit dhe kompesimit te pronave ua ka dhene ne pronesi pretendenteve per pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama