Rezultate te kerkimit per termin: +Procedurat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.074Z

Pritet ratifikimi i Greqisë, vendit të fundit

Franca ratifikon MSA-në midis BE-së dhe Shqipërisë Senati francez ka votuar dje në mënyrë unanime Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë, duke çuar kështu në 24 numrin e vendeve anëtare të BE-së që kanë përmbyllur të gjitha procedurat e ratifikimit të Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.976Z

Prokuroria çon në gjyq 4 ish- agjentë doganorë

Dyshohet se për qëllime përfitimi ata kanë abuzuar me procedurat e zhdoganimit të makinave. Doganierët u arrestuan në prill të këtij viti në një operacion të organizuar nga policia dhe njësia "Task-Force TIRANE- Prokuroria përfundoi hetimet dhe dërgoi në gjyq 4 ish- punonjës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.651Z

Shqiperi-Mali i Zi, lehtesi ne pikat kufitare

Marredheniet e fqinjesise se mire mes Shqiperise dhe Malit te Zi pritet te lehtesojne edhe me shume procedurat e kalimit kufitar ne doganen e Muriqanit mes dy vendeve. Ne Kuvend, me propozim te qeverise, ka mberritur nje marreveshje e bere mes ketyre dy vendeve ku percaktohen procedura e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.477Z

Transit në Shqipëri autokolonat italiane

Qeveria shqiptare miratoi dje lejimin e kalimit transit të dy autokolonave ushtarake italiane, përmes territorit të Republikës së Shqipërisë. Vendimi u miratua dje në mbledhjen e Këshillit të Ministrave në selinë e Kryeministrisë. Ky vendim bazohet në nenin 100 të Kushtetutës së Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.071Z

Punimet në Iliria ndërpriten, dëmtohen pasuritë arkeologjike

Dy investime te bashkise se Durresit, perkatesisht rivitalizimi i sheshit Iliria dhe i lulishtes tek busti i Azem Hajdarit, jane nderprere pasi Instituti i Monumenteve te Kultures ka vlersuar se ato rrezikojne pasurite arkeologjike. Per te dyja keto investime edhe inspektoriati kombetar ndertimor k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.062Z

Durres sekuestrohen 26 kg kanabis

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi prej 26 kg kanabis sativa gjatë natës së kaluar në portin e Durrësit. 33-vjeçari Leonard Bisku nga fshati Ballas i Kavajës, emigrant  në Itali, ka tentuar të kalojë drejt shtetit fq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.890Z

Shumica rrëzon kandidaturat e presidentit

Në Shqipëri komisioni i ligjeve, vetëm me votat e shumicës rrëzoi sot dy kandidaturat e propozuara nga presidenti Bujar Nishani për dy vende vakante në Gjykatën e Lartë. Sipas përfaqësuesve të majtë, presidenti Nishani nuk kishte respektuar procedurat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama