Rezultate te kerkimit per termin: +Procedurat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.217Z

Brace: Topalli po pengon procedurat

Partia Socialiste akuzoi Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, per vonese te procedurave parlamentare, per heqjen e imunitetit te ish-ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Ishte nenkryetari i deputeteve te PS, Erion Brace, i cili denoncoi burokracite e Kuvendit ne procedurat per imunitetin e Mediu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.070Z

Qeveria lehtëson procedurat për pronat

Për të regjistruar një pronë, tani e tutje do të duhen jo më 30, por vetëm shtatë ditë. Vendimi është marrë dje në mbledhjen task-forcë të Këshillit të Ministrave për reformën rregullatore. Për të aplikuar mbi regjistrimin e një prone, do të ketë thjeshtim të procedurave. Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Tatimet, ndëshkimi ndaj punonjësve, ndryshojnë procedurat

Me ndryshimet e bëra, zëvendësdrejtori që do të kryesojë komitetin disiplinor Qeveria shton kompetencat e ministrit t Financave pr ndshkimin e punonjsve t administrats tatimore qendrore q shkelin ligjin. Kshilli i Ministrave ka miratuar dje nj ndryshim n vendimin “Pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.285Z

"Procedurat tatimore", bizneset zhgënjehen nga Topi

Bizneset industriale në vend e kanë ndier veten të zhgënjyer nga dekretimi që Presidenti Bamir Topi i bëri ligjit "Për procedurat tatimore" ose siç quhet ndryshe "ligji i gjobave". Një ditë pas dekretit që i hap rrugë zbatimit të ligjit famëkeq, bizneset të përfaqësuara nga Konfindu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.867Z

Javën tjetër nisnin procedurat për sh.a.

Tirana duket se do të jetë klubi i parë që do të nisë procedurat për kthimin në "Shoqëri Aksionere". Ky është lajmi i fundit që mbërrin nga kampi bardheblu. Vendimi për nisjen e procedurave të transformimit të klubeve sportive në sh.a., i votuar më 24 dhjetor 2008 dhe i hyrë në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.158Z

Koncesionet, sekuestrohen procedurat për 16 tenderë

Tiranë Prokuroria e Tiranës sekuestron në Ministrinë e Energjetikës të gjitha praktikat ligjore për 16 koncesionet tashmë nën hetim. Është regjistruar procedimi penal dhe bëhet fjalë për 14 koncesione për ndërtimin e hidrocentraleve dhe dy koncesione të tjera për marrjen në shfryt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.344Z

Shkurtohen procedurat per biznesin

brbrKa afro nje muaj qe Qendra e Regjistrimit te Biznesit eshte bashkuar me ate te licencimit duke krijuar keshtu nje sportel te vetem per te gjithe Per kete projekt eshte punuar per disa vite dhe sherbime te reja do te vijne ne keto sportele me qellimin e vetem qe te shkurtohen procedurat dhe koha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama