Rezultate te kerkimit per termin: +Prodhimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.037Z

Prodhimi vendas mbush tregun

Prodhimi vendas ka arritur te plotesoje nevojat e tregut fakti qe tregu eshte i mbushur me produkte vendi ka bere qe cmimet kete fund sezoni te jene te arsyeshme. Tregetaret shprehen se cmimet kane qene normale ne kete sezon dhe vetem rrushi ka patur pak rritje ndersa produktet e tjera si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.275Z

Bie prodhimi i Albpetrol

Bie prodhimi i Albpetrol E hene 25 Mars 2013 1657 Bie prodhimi i AlbpetrolProcedurat e zgjatura te procesit te privatzimit i cili ne fund deshtoi ndikoi negativisht edhe ne menaxhimin e kompanise Albpetrol Duke ju referuar te dhenave zyrtare ne vitin 2012 kjo kompani arriti te prodhoje vetem 45

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.233Z

Kriza, bie prodhimi

Kriza po thellon efektet ne ekonomine reale te vendit dhe te dhenat tregojne se tashme ajo ka filluar te preke edhe prodhimin vendas ne te gjithe sektoret kyc te ekonomise. Nje vezhgim i fundit i Bankes se Shqiperise, tregoi se ekonomia i ka ulur kapacitetet e shfrytezuara ne tremujorin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.638Z

Shkoder prodhimi mbetet stok

Fermerët e Postribës të njohur për kultivimin dhe tregtimin e qepës dhe qepujkës japin alarmin se prodhimi i tyre po qëndron stok. Ky eshte Gezim Bishaj banor i fshatit Omaraj nje nga prodhuesit me te medhenj te qepujkes ne zonne e Postribes, sic shihet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.250Z

Prodhimi vjetor i naftës përmbush kërkesat

Edhe pse çmimi i naftës në bursën ndërkombëtare ka pësuar luhatje dhe kriza ekonomike ka përfshirë deri dhe vendet më të zhvilluara, kompania e naftës "Albpetrol" sh.a. nuk është prekur nga kjo krizë. Sipas kreut të kompanisë, drejtorit Ylli Gjoni, prodhimi i naftës nga kompania sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.582Z

Zjarr në një fabrikë prodhimi vajrash

Një fabrikë prodhimi vajrash dhe gomash është përfshirë nga flakët paraditen e sotme në Sukth të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur pranë stadiumit të Sukthit ndërsa zjarri është i përmasave të mëdha. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrëfikësve të Durrësit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.646Z

Agroindustria prodhimi rritet punesimi jo

Prodhimi agroindustrial i Shqipërisë është dyfishuar gjatë dekadës së fundit, duke shënuar xhiro totale prej rreth 400 milionë eurosh për vitin 2010, por numri i vendeve të punës të regjistruara është rritur me vetë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama