Rezultate te kerkimit per termin: +Projektit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.865Z

Bode; Projekti i Jugut do vazhdojë edhe pa financimin e BB-së

Qeveria shqiptare është e vendosur të vazhdojë realizimin e projektit të Jugut. Ministri i Financave, Ridvan Bode, tha dje se ky projekt do të përfundojë edhe me fondet e qeverisë shqiptare. Bode tha se nëse BB do të kërkojë zgjatje kohe të paarsyeshme, për të mbajtur qëndrimin e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.355Z

Banka Botërore: Gabuam me projektin në Jalë

Institucioni do të ofrojë ndihmë legale dhe ekonomike për familjet, të cilave u shembën banesat Drejtori i BB-së, Robert Zoellick, thotë se do të shqyrtohen veprimet e disa pjesëtarëve të stafit të bankës TIRANË - Banka Botërore pranon se projekti i saj për bregdetin, zbatimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.132Z

Paneli dhe baza e akuzave

Nga Osman Metalla Ceshtja e perfolur keto dite lidhur me projektin e menaxhimit te integruar te bregdetit jugor, te ciles si ne kete kuvend ashtu dhe ne mediat e ndryshme i eshte kushtuar nje vemendje e madhe sidomos nga ana e opozites, eshte nje ceshtje qe po deformohet dhe vazhdimisht ne shume dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.813Z

Prokuroria nis hetimet ndaj Bashës për sheshin Skënderbej

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për ndryshimin e projektit të sheshit Skënderbej duke grumbulluar fillimisht të gjithë dokumentacionin shkresor të çështjes. Hetimet janë duke u kryer nga njësia njësi task-forcë në organin e akuzës të kryeqytetit pas denoncimit të kryer nga dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.086Z

Qendrat polici-komunitet, s‘po punojnë me kapacitet

"Ndryshe nga pritshmëria jonë, qendrat polici-komunitet nuk po punojnë në kapacitet të plotë". Shqetësimit të ngritur nga "Shqip" dy ditë më parë lidhur me mosfunksionimin e qendrës për policimin në komunitet, i është përgjigjur eksperti kombëtar i projektit "Mbështetje e reformav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.079Z

Bashkimi Evropian refuzon projektin për gjuhën shqipe

TIRANE-I iniciuar me qëllimin që të ngrihet interesi ndaj didaktikës së gjuhës shqipe në hapësirën kulturore evropiane, projekti për certifikim të gjuhës shqipe nuk ka gjetur përkrahjen e Bashkimit Evropian. Projekti me titull "Certifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.922Z

Në gjyq drejtori i Shëndetit Publik të Devollit dhe inxhinieri

Prokuroria e Korçës dërgon për gjykim dosjen e drejtorit të Shëndetit Publik, Devoll, Valent Nallbati, si edhe inxhinjerit Panajot Pilani. Ata akuzohen për fallsifikim të dokumentave dhe shpërdorim detyre, pasi, në vitin 2015, kanë realizuar procedurë fiktive për rikonstruksionin e god

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama