Rezultate te kerkimit per termin: +Projektit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.507Z

Devijimi i projektit te BB-se ne Jale

Dyshimet se projekti i Bankes Boterore per menaxhimin e bregdetit jugor te Shqiperise eshte perdorur per interesa te ngushta pritet te marrin te tjera permasa pas publikimit te nje raporti investigimi te autorizuar nga vete Banka Boterore posacerisht per kete ceshtje. Top Channel ka mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.916Z

Sheshi, Rama: Po vijojmë realizimin e projektit

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka inspektuar paraditen e sotme punimet tek sheshi “Skëndërbej”, ku dhe ka prezantuar fazën e dytë të projektit të riskonstruksionit. Në një prononcim për gazetarët, Rama ka nënvizuar se plani i bashkisë nuk parashikon b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.724Z

Përurohet nisja e projektit “Gjirokastra 2009 -2011”

Është përuruar sot nisja e projektit “Gjirokastra 2009 -2011”, për restaurimin e dy ndërtesave të rëndësishme të kategorisë së parë e të dytë në pazarin e Gjirokastrës dhe konkretisht dy godinat e Babametove. GJIROKASTER- Është përuruar sot nisja e projektit “Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.255Z

Banka Botërore pranon gabimet rreth projektit në Shqipëri

Drejtuesit më të lartë të Bankës Botërore pranuan se janë bërë gabime serioze lidhur me një projekt për zhvillimin e një zone bregdetare në Shqipëri dhe thanë se Banka po lëviz me shpejtësi për të përmirësuar procedurat dhe ndihmuar familjet në fshatin Jalë, shtëpitë e të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.327Z

Mbrojtja e kufirit, nis faza e tretë e projektit

Nis faza e tretë dhe fundit e projektit për përforcimin dhe kontrollin e trafiqeve e financuar nga qeveria italiane. Drejtori i përgjithshëm i policisë Hysni Burgaj u shpreh se kjo fazë e projektit do të ndikoj në rritjen e mëtejshme të luftës kundër krimit dhe në zhvilimin e aksioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.662Z

Certefikohen 20 kursantet e pare te projektit FAMA

Ka përfunduar sot projekti F.A.M.A, Kurs i Formimit në Mjeshtërinë Antike. Plot 20 shqiptarë të moshave të ndryshme kanë marrë sot certifikatën e njohjes se kursit profesional. LECE - Në kuadër të programit të iniciativës komunitare “Interreg 3 Itali-Shqipëri”, ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.780Z

Myslimanët, “jo” projektit fitues të xhamisë

04/05/2011  Komuniteti: Bashkia nuk u është përgjigjur kërkesave tona, projekti fitues i parakohshëm Nuk është zgjidhur leja e sheshit të ndërtimit dhe shpronësimi i sipërfaqes së truallit Myslimanët dalin kundër projektit të përzgjedhur nga Bashkia e Tiranës për ndër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama