Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.018Z

Miratohet projektligji kundër “xhihadit”

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligji kundër pjesëmarrjes në konflikte të huaja. Me këtë projektligj shkuarja në konflikte të huaja sanksionohet deri në 15 vite heqje lirie. Projektligji u miratua me 74 vota për ,12 kundër dhe abstenim. Vetëm grupi parlamentar i Lëvizjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.975Z

Miratohet projektligji për administratë

Kuvendi i Kosovës, me shumë vërejtje, miratoi sot Projektligjin për Administratën Shtetërore. Ministrja e Administratës Publike, Edita Tahiri, tha se ky projektligj ofron mundësinë e modernizimit të administratës publike, reformën e administratës publike dhe parimin e delegimit të komp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.728Z

Miratohet projektligji për minierat

Projektligji për fushën minerare miratohet në parim prej komisionit të veprimtarisë prodhuese tregtisë dhe mjedisit. Sipas zv.ministri Alibali ky projektligj do të ndihmoj në vendosjen e rregullave, në disiplinimin e veprimtarisë dhe në kryerjen e punimeve sidomos në zonat e rrezikshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.691Z

Projektligji per dekoratat

Projektligji per dekoratat E merkure 20 Mars 2013 1452 p styletext-align justify p Projektligji per dekoratatKomisioni i Ligjeve miratoi njeanshem projektligjin qe percakton te gjitha institucionet qe kane te drejte te bejne propozime per dhenien e dekoratave apo titujve te nderit duke e kuf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.160Z

Rikthehet projektligji "Për falimentin"

Projektligji "Për falimentin" është rikthyer sërish në Kuvendin e Shqipërisë, për të nisur nga e para diskutimet për disa ndryshime të tij. Burime zyrtare nga Kuvendi bënë me dije se, projektligji në fjalë do të diskutohet sot në Komisionin Parlamentar për Ekonominë dhe Financat,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.021Z

Projektligji për përgjimet rindez Kuvendin

Kuvendi është përfshirë ditën e djeshme nga një debat i ashpër për projektligjin mbi përgjimet. Deputetët e opozitës, krahas oponencës së tyre kundër këtij projektligji, duke e cilësuar si shkelës të të drejtave të njeriut, ngritën zërin edhe mbi procedurën e miratimit të tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.946Z

Projektligji i kryeqytetit

Me ne fund eshte nisur per ne Kuvendin e Kosoves Projektligji per qytetin e Prishtines. Deputetet tashme e kane ne dore projektligjin me te debatueshem ndermjet vete partnereve te koalicionit qeveritar Lidhjes Demokratike te Kosoves e cila qeveris kryeqytetin dhe Partise Demokratike te Kosoves e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama