Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.299Z

Pacientet mjeket duhet ti tregojne sa kohe jete kane

e Enjte 25 Shtator 20141312 pm Pacienteve duhet tu behet me dije lloji i semundjes nga e cila vuajne Edhe per ata qe jane ne gjendje kritike te prekur nga semundje te pasherueshme mjeket do te jene te detyruar qe tu tregojne llojin e diagnozes dhe mundesite qe kane per te jetuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.060Z

Ukraine kalon pr/ligji per rusishten

Projektligji i kontestuar për forcimin e statusit të gjuhës ruse në Ukrainë ka kaluar pengesën e parë në Parlament, pavarësisht kundërshtimit të ashpër të opozitës. Deputetët nga partia në pushtet kanë mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.316Z

Ligji për trashëgiminë, debate në Komisionin e Medias

Ministrja e Kulturës ishte thirrur sot në Komisionin e Medias për të diskutuar mbi projektligjin mbi trashëgiminë kulturore. Nuk është hera e parë që ajo thirret për të shpjeguar problemet me kulturën. Në fokus këtë herë ishte projekligji i hartuar për trashëgiminë kulturore, nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.562Z

Nisma e PD-së për CEZ, Kuvendi kundër shqyrtimit me procedurë të përshpejtuar

TIRANË, 1 Tetor/ATSH/.- Kuvendi rrëzoi të enjten me 54 vota kërkesën e grupit parlamentar të Partisë Demokratike për shqyrtimin me procedurë të përshpejtuar të nismës së saj ligjore për hetim ndërkombëtar të çështjes CEZ.Para nisjes së votimit, Kryetari i grupit parlamentar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.081Z

Agani: “Ligji për Ezanin” nuk do të nxisë më reagime (Video)

Në gjithë territorin e Kosovës janë paraqitur 150 mijë ndërtime pa leje, ka bërë të ditur ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, në një intervistë për “Ekonomia Online”. Regjistri shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.939Z

Paraguai, protestuesit djegin godinën e parlamentit

 Ka degraduar në dhunë protesta e nisur në Paraguai në kundërshti të projektligjit që mund të heqë limitin e mandateve për një president. Demonstruesit i kanë vënë flakën godinës së parlamentit, dhe kanë shkatërruar e bastisur zyra. Deri më tani raportohen 30 persona të pla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.089Z

Më 3 gusht, tryezë për demarkacionin

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, e kryesuar nga Kadri Veseli, kryetar, mbajti sot mbledhjen e radhës, në të cilën përcaktoi rendin e ditës për seancën plenare të Kuvendit, e cila do të mbahet më 4 gusht. Në këtë seancë, pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe py

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama