Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.441Z

Fino: Projektligji për vendorët, siguron decentralizimin

Në emër të grupit parlamentar socialist, Bashkim Fino mbrojti projektligjin për vetëqeverisjen vendore, duke deklaruar se ai garanton një decentralizim më të thellë. 56 është numri i funksioneve të kompetencavce për kryetarët e bashkive, nga 39 që ishin. Pra kemi një decentralizim m�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.074Z

Projektligji i bllokuar

Projektligji për dëmshpërblimin e ish-të dënuarve politikë të regjimit komunist, që prej datës 20 mars të 2012-s ka mbetur i bllokuar në sirtarët e Kuvendit. Ndryshimet, që siç duket edhe në draft mbajnë dat&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.373Z

“Projektligji çrrënjos krimin nga policia”

 Trazhgim SokolajShefi i misionit të ICITAP, Darrel Hart, i cili drejton programin e Departamentit Amerikan të Drejtësisë në Shqipëri, mendon se projektligji i përgatitur për Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm, është një mjet efektiv për të çrrënjosur kriminalitetin nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.678Z

Gati projektligji per shoqerite tregtare

Qeveria po pergatitet qe shume shpejt te miratoje ligjin e ri per shoqerite tregtare. Ministri i Ekonomise, Genc Ruli, ka thirrur dje keshillin konsultativ te biznesit per te dhene sugjerimet per ligjin e ri. Sipas eksperteve te Ministrise se Ekonomise, ky ligj ka ardhur si nevoje e ndryshimeve qe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.266Z

Miratohet projektligji për buxhetin, bie CEZ-i

Pas më shumë se 14 orësh diskutime dhe akuzash mes palëve, deputetët kanë votuar projektligjet e ditës. Projektligji për buxhetin e vitit 2016 u miratua në parim pasi mori 84 vota pro, ndërsa të njëjtin fat nuk e kishte edhe hetimi ndërkombëtar i CEZ. Kjo pikë e rendit të ditës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.222Z

Biznesi: Projektligji i tatimeve, nje hap prapa

Projektligji i per procedurat tatimore po kalon procesin e miratimit ne instancat parlamentare me kundershtine e forte te biznesit. Konfidustria shqiptare njoftoi dje se, duke marre shkak nga rendesia e vecante qe paraqet per bizneset shqiptare dhe ekonomine kombetare projektligji, nepermjet studimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

VV: Projektligji diskriminues dhe antikushtetues

Lëvizja Vetëvendosje, Projektligjin për Qendrën Historike të Prizrenit e ka quajtur diskriminues dhe në kundërshtim me Kushtetutën e vendit dhe të drejtat e njeriut në përgjithësi. Sipas udhëheqësve të kësaj lëvizje, Serbia po e përdorë trashëgiminë kulturore mesjetare të Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama