Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.160Z

Rikthehet projektligji "Për falimentin"

Projektligji "Për falimentin" është rikthyer sërish në Kuvendin e Shqipërisë, për të nisur nga e para diskutimet për disa ndryshime të tij. Burime zyrtare nga Kuvendi bënë me dije se, projektligji në fjalë do të diskutohet sot në Komisionin Parlamentar për Ekonominë dhe Financat,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.021Z

Projektligji për përgjimet rindez Kuvendin

Kuvendi është përfshirë ditën e djeshme nga një debat i ashpër për projektligjin mbi përgjimet. Deputetët e opozitës, krahas oponencës së tyre kundër këtij projektligji, duke e cilësuar si shkelës të të drejtave të njeriut, ngritën zërin edhe mbi procedurën e miratimit të tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.946Z

Projektligji i kryeqytetit

Me ne fund eshte nisur per ne Kuvendin e Kosoves Projektligji per qytetin e Prishtines. Deputetet tashme e kane ne dore projektligjin me te debatueshem ndermjet vete partnereve te koalicionit qeveritar Lidhjes Demokratike te Kosoves e cila qeveris kryeqytetin dhe Partise Demokratike te Kosoves e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.569Z

Projektligji mbi shpifjen, qeveria tërhiqet

Qeveria tërhiqet për projektligjin mbi shpifjen duke thënë se do të riformulohet në mënyrë që të mos krijohet asnjë lloj paqartësie. Lajmi është bërë i ditur  nga  faqja zyrtare e qeverisë, Transparenca.al.  Partia Demokratike pretendon se projektligji i ri për kriminalizimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.375Z

Qeveria 'Papandreu', gati projektligji për emigrantët

ATHINE- Qeveria greke ka dorëzuar në parlament projektligjin mbi të drejtat politike të emigrantëve. Ai parashikon dhënien e nënshtetësisë, si dhe pjesëmarrjen në zgjedhjet për pushtetin me lokal. Projektligji pritet të votohet së shpejti dhe të hyjë në fuqi në zgjedhjet bashkiake

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.804Z

Sërish shtyhet projektligji për RTK-në

Gjatë seancës së sotem plenare është hequr nga rendi i ditës pika e tetë që kishte të bënte me transmetuesin publik të Kosovës, pasi që ka qenë kërkesë e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca ka vazhduar punime me miratimin e disa projektligjeve.Deputeti i L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.677Z

Votohet projektligji për policinë, Nard Ndoka kundër

TIRANE- Komisioni i Ligjeve ka votuar në tërësi Projektligji “për Policinë e Shtetit”. Mësohet se deputeti Nard Ndoka ka votuar kundër këtij projektligji. Projektligji për Policinë e Shetit ka hasur kundërshti e debate në lidhje me dy çështje, siç ishte ajo që lidhej me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama