Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.946Z

Projektligji i kryeqytetit

Me ne fund eshte nisur per ne Kuvendin e Kosoves Projektligji per qytetin e Prishtines. Deputetet tashme e kane ne dore projektligjin me te debatueshem ndermjet vete partnereve te koalicionit qeveritar Lidhjes Demokratike te Kosoves e cila qeveris kryeqytetin dhe Partise Demokratike te Kosoves e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.569Z

Projektligji mbi shpifjen, qeveria tërhiqet

Qeveria tërhiqet për projektligjin mbi shpifjen duke thënë se do të riformulohet në mënyrë që të mos krijohet asnjë lloj paqartësie. Lajmi është bërë i ditur  nga  faqja zyrtare e qeverisë, Transparenca.al.  Partia Demokratike pretendon se projektligji i ri për kriminalizimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.375Z

Qeveria 'Papandreu', gati projektligji për emigrantët

ATHINE- Qeveria greke ka dorëzuar në parlament projektligjin mbi të drejtat politike të emigrantëve. Ai parashikon dhënien e nënshtetësisë, si dhe pjesëmarrjen në zgjedhjet për pushtetin me lokal. Projektligji pritet të votohet së shpejti dhe të hyjë në fuqi në zgjedhjet bashkiake

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.804Z

Sërish shtyhet projektligji për RTK-në

Gjatë seancës së sotem plenare është hequr nga rendi i ditës pika e tetë që kishte të bënte me transmetuesin publik të Kosovës, pasi që ka qenë kërkesë e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca ka vazhduar punime me miratimin e disa projektligjeve.Deputeti i L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.677Z

Votohet projektligji për policinë, Nard Ndoka kundër

TIRANE- Komisioni i Ligjeve ka votuar në tërësi Projektligji “për Policinë e Shtetit”. Mësohet se deputeti Nard Ndoka ka votuar kundër këtij projektligji. Projektligji për Policinë e Shetit ka hasur kundërshti e debate në lidhje me dy çështje, siç ishte ajo që lidhej me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.988Z

Rikthehet në Kuvend projektligji për spiunët

14/02/2005  Inisiatorët e draftit shprehen skeptikë për zbatimin e rregullores së Kuvendit Projektligji për ish-bashkëpunëtorët e Shërbimit Sekret Shqiptar, ka gjetur sërish rrugën e diskutimit në parlament. Burimet kanë bërë të ditur se, në mbledhjen e fundit të konferen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.856Z

Projektligji sipas standardeve te BE-se

Projektligji per administraten gjyqesore sipas Ministrit te Drejtesise, Enkelejd Alibeaj eshte sipas standardeve te BE-se dhe jo nje cenim i pavaresise se gjyqesorit. Ky projektligj jep para dhe garanci per administraten e gjyqesorit. Ministri ka bere me dije projektligji, i cili nuk cenon asnje n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama