Rezultate te kerkimit per termin: +Pronaret

Total: 2690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.785Z

Pronaret leter Venecias

brbrDisa jave para se te coje nje mendim zyrtar nese eshte apo jo antikushtetues ligji i miratuar para nje viti nga qeveria per te zgjidhur ceshtjen e pronave shoqata Pronesi e Drejtesi i ka nisur nje leter zyrtare Komisionit te Venecias Ish-pronaret kerkojne qe eksperte te Venecias te njihen me an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.506Z

Ish-pronaret, padi ne Kushtetuese

Pronaret pergatitin nje tjeter padi per ne Gjykaten Kushtetuese, kunder politikave per proceduren e kthimit dhe kompensimit te pronave. Shoqata Pronesi me Drejtesi, do te depozitoje kete jave ne Kushtetuese, padine per shfuqizimin e afateve te vendosura nga qeveria, per dorezimin e dokumentacioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.525Z

Pronaret: Qeveria na la pa lek

Pronaret e ligjshem te tokave mbeten "me gisht ne goje" edhe per kete vit. Me mbylljen e vitit kalendarik, pronaret i humben te gjitha shpresat per te marre ndonje qindarke si fond kompensimi per pronat e marra. Sekretari i Shoqates Pronesi me Drejtesi, Agim Toro, tha dje per gazeten "Koha Jone", se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.568Z

Pronaret: Listat, kandidate te sigurt

Rozeta Rapushi Pronaret e ligjshem te tokave, tashme te bashkuar me Levizjen per Zhvillim Kombetar (LZHK), pretendojne jo pak vende ne Kuvendin e ardhshem. Ashtu si dhe te gjitha partite e tjera, ata kane bere listat se bashku me LZHK-ne, per te kandiduar ne qytete te medha te vendit. Sekretari i Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.133Z

Ish-pronaret, propozim per pronat

Pak dite me pare shoqatat e ish-pronareve i kane kerkuar ndihmen e tyre deputetit te Partise Ligj dhe Drejtesi, Gilman Bakalli per te paraqitur nje amendament ne ligjin "Per kthimin dhe kompensimin e pronave". Ne pergjigje te kesaj kerkese dhe ne mbrojtje te kesaj kauze, deputeti i PLD-se, Gilman Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.964Z

Pronaret: Ndal legalizimeve

Rozeta Rapushi Pronaret e ligjshem te tokave kerkojne nga qeveria qe te bllokoje ligjin per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.430Z

Ish-pronaret: Permiresim total

Ish-pronaret e ligjshem te tokave jane ata qe mbeten te pakenaqur nga ndryshimet apo propozimet ne ligjet e pronave. Sipas shoqates “Pronesi me Drejtesi”, verifikimi i titujve te pronesise eshte i nevojshem qe te kryet, por ne rast se verehen abuzime, atehere toka duhet t’i kthehet pronarit te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama