Rezultate te kerkimit per termin: +Prosper +M

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.919Z

Opera "Karmen", ndër më të shfaqurat dhe më të bukurat në botë

Dekada të tëra vitesh kanë vërtetuar se opera "Karmen" ka një magnetizëm të pashtershëm dhe universal . Ajo u bë për një kohë të shkurtër e njohur për skenat e teatrove më të rëndësishme të botës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.381Z

Blushi: Shkelja e statutit është flagrante. PS ka rregulla

TIRANE-Deputeti socialist, Ben Blushi e ka cilësuar flagrante mosrespektimin e statutit të Partisë Socialiste duke nënkuptuar moszhvillimin e zgjedhjeve për kryetarin e partisë, për shkak se Edi Ramës prej shtatorit të vitit të kaluar i ka mbaruar ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.594Z

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa

Është një letër e shkruar për gazetën franceze "La Croix"' ("Kryqi"), nga i dërguari i posaçëm i saj në Athinë jo më larg se tre ditë pas fillimit të mbledhjes së Konferencës të Ambasadorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.832Z

Berisha: Shqipëria sot, vend që ecën me shpejtësi drejt niveleve të larta të zhvillimit

15-11-2012 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha përuron godinën nr.1 në Qytetin Studenti Kryeministri Berisha tha sot, në ceremoninë e inaugurimit të rikonstruksionit të godinës së pritjes nr.1 në Qytetin Studenti, se përmirësimi i kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Tirana kulturore

Violinisti italian, Uto Ughi, n Tiran Violinisti italian me fam botrore, Uto Ughi, shoqruar nga Orkestra e Filarmonis s Roms do t jap n Teatrin e Opers dhe Baletit n Tiran, n datn 8 prill, ora 19:00, nj koncert me muzik nga Boccherini, Mozart dhe Paganini. Ughi ka interpretuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.724Z

Shkrimtarja skandaloze

Librat e rinj Colette Colette, pseudonimi i Sidonie-Gabrielle Colette ka qenë një shkrimtare franceze, e cila konsiderohet ndër më të mëdhatë e gjysmës së parë të shekullit XX. E nderuar me titujt më të lartë akademikë, ajo ishte gruaja e parë në historinë e Republikës Franceze s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama