Rezultate te kerkimit per termin: +Publik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.586Z

Administrimi publik dhe konteksti shqiptar

EDMOND ÇATA Administrimi publik është shpërfaqur në këto 3-4 vitet e fundit si një nga fushat për të cilën po flitet dhe po i kushtohet një vëmendje gjithnjë e në rritje. Në Konferencën e organizuar nga Departamenti i Administratës Publike dhe Ministria e Brendshme  në korrik 2011

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.169Z

Paqartesi per borxhin publik

Paqartesi per borxhin publik E enjte 18 Prill 2013 1539 Paqartesi per borxhin publikShtohen paqartesite per nivelin e borxhit publik ne Shqiperi Nga mbledhja e qeverise kryeministri Berisha ka deklaruar se per 2013 borxhi do te shkoje ne shifren e 626 me nje rritje 1 nga viti qe kaloi Por nese d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.474Z

Debat publik pa debatues

Robert Qafzezi Në Shqipëri ka një mungesë të theksuar debati për problemet kryesore të vendit, për prioritetet dhe për rrugët e zgjedhura nga qeveria për zhvillimin e vendit. Ky është një fakt, ndoshta më i hershëm në vend dhe me rotacionin e pushteteve menduam se do të ndryshonte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.587Z

Borxhi publik do rritet

Borxhi publik do rritet E diel 07 Prill 2013 1435 Borxhi publik do rritetBorxhi publik rrezikon te rritet pertej shifres 638 te prodhimit te brendshem bruto kjo pasi rritja ekonomike per vitin 2012-te rezultoi shume me poshte parashikimeve me te cilat qeveria hartoi dhe me vone rishikoi buxhetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.871Z

Pershkimi i artit publik

pNje ekspozite arti ne rrugen qe lidh Tiranen dhe Shkodren me punime nga Nikolin Bujari Kueng Caputo Ledia Kostandini Matilda Odobashi u zhvillua dje me temen TiraneShkoder Pershkimi i Artit Publik Ky eshte nje bashkepunim mes artisteve bashkekohor shqiptare dhe zvicerane Artistet ishin ftuar per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.801Z

Prezantohet ligji për shëndetin publik

Ministria e Shëndetësisë prezanton ligjin për shëndetin publik. Një ndër sektorët më të rëndësishëm për mirëqenien e shëndetit të popullatës do të ketë për herë të parë një kuadër mbi të cilin do të ushtrojë kompetencat. Sipas drejtorit të Shëndetit Publik në ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.095Z

Beqja Borxhi publik po rritet

Beqja Borxhi publik po rritet E hene 04 Shkurt 2013 1905 p styletext-align justify Beqja Borxhi publik po rritetPartia Socialiste akuzon qeverine per rritje te borxhit publik ne kushtet kur sipas sekretarit per programim ne PS Ilir Beqja Shqiperia ka raportin me te keq te borxhit publik me te ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama