Rezultate te kerkimit per termin: +Punve

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Meta në Budva: NEQ, bashkë drejt integrimit

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prezantoi n Budva progresin e Shqipris n prmbushjen e reformave n kuadr t proceseve integruese t vendit. Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms s Evrops Qendrore (NEQ)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Shqipëria hap ambasadën në Bosnje

Gjat vizits s tij n Sarajev, n kuadr t takimit t nivelit t lart pr Ballkanin Perndimor, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n hapjen e ambasads s Republiks s Shqipris n Bosnje-Hercegovin. N ceremonin e prurimit ishin t pranishm ministri i Punve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Kur martesa dhe punët e shtëpisë bashkëjetojnë

Rregulli dhe sistemimi n ambientin e prbashkt ndikojn n marrdhnien n ift. Sipas nj studimi, pastrimi prmirson performancn edhe n shtrat Kush e ka thn se ekziston nj lidhje e fort mes punve t shtpis dhe marrdhnieve seksuale t nj ifti? Lidhjen e uditshme mes punve t shtpis dhe seksit n ift e ka verifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.717Z

Meta takim me përfaqësues të LRI-së

Ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta n nj takim t zhvilluar me prfaqsues t Lvizjes Rinore pr Integrim tha se Shqipria nga dita n dite po zbaton krkesat e udhrrfyesit pr liberalizimin e vizave. Sipas Mets pranimi i krkess nga BE-ja si vend kandidat pr antarsim si dhe marrja e pyetsorit jan nj pik e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Milloshovski: Greqia, me dy fytyra në politikën rajonale

Ministri maqedonas i Punve t Jashtme Antonio Milloshovski e ka akuzuar Greqin se po udhheq politik dyftyrshe rajonale. Miloshovski ka thn se po t ishte e sinqert Greqia n synimet pr antarsim t plot t Ballkanit Perndimor n BE deri n vitin 2014, nuk do ta njihte pavarsin e Kosovs dhe nuk do t bnte pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.787Z

Ministria e Punëve të Jashtme: Izraeli hetim të menjëhershëm për ngjarjen

Me an t nj deklarate pr shtyp, Ministria shqiptare e Punve t Jashtme thekson se sht duke ndjekur e shqetsuar situatn e krijuar n Lindjen e Mesme, ndrsa i krkon autoriteteve izraelite t nisin menjher hetimiet n lidhje me ngjarjen. “Ministria e Punve t Jashtme e Republiks s Shqipris sht duke ndj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.785Z

Meta në Kroaci: Të hiqen vizat me shqiptarët

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, vlersoi dje n Zagreb se ekzistenca e regjimit t vizave pr shqiptart q krkojn t shkojn n Kroaci dhe mungesa e fluturimeve direkt mes Tirans dhe Zagrebit krijojn vshtirsi pr nxitjen e bashkpunimit mes t dy vendeve, veanr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama