Rezultate te kerkimit per termin: +Punve

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Meta në Kabul, mbështetje Afganistanit

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Konferencn Ndrkombtare t Kabulit, e cila u zhvillua n vijimsi t Konferencs s Londrs pr Afganistanin. Konferenca ka prfunduar me nj marrveshje pr t kanalizuar s paku pesdhjet prqind t ndihmave pr zhvillimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Basha takim me Al- Orabi

Tiran(start)- Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, gjat nj takimi me Mohamed Al- Orabi, zv/ministr i Punve t Jashtme pr shtjet Ekonomike dhe Ndrkombtare t Republiks Arabe t Egjiptit, ka shprehur dshirn q Egjipti t njoh sa m shpejt pavarsin e Kosovs. Basha e ka informuar zv/ministrin egjiptian,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Meta, në Ankona me ftesë të Frattinit

Me ftes t ministrit t Jashtm italian z. Franco Frattini, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms Adriatiko-Joniane, t zhvilluar n qytetin e Ankons, Itali. N kt ministerial, i cili shnoi edhe prfundim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Meta në Dubrovnik: Kushtëzimet cenojnë integrimin rajonal

Meta, thirrje Beogradit: Bashkëpunim i ngushtë me Kosovën Qeveria shqiptare e konsideron thelbsore q Serbia dhe Kosova t punojn s bashku pr t ardhmen e prbashkt evropiane. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm Ilir Meta bn t qart se qeveria shqiptare kagjithka pr shtensionim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Tirana prshndet njohjet

Ministria e Jashtme e Shqipris ka prshndetur vendimin e njohjes s Republiks s Kosovs nga ana e Maqedonis dhe Malit t Zi, duke e konsideruar si nj hap t rndsishm e t prgjegjshm q bhet n kohn dhe drejtimin e duhur. Njohja zyrtare prej tyre e shtetit m t ri t Evrops, vetm nj dit pas miratimit n OKB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama