Rezultate te kerkimit per termin: +Punve

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Tadiç: Situata në Kosovë kërcënon me luftë

Presidenti i Serbis Boris Tadi shprehet se situata n Kosov, krcnon me luft. Ai akuzoi Ministrin e Punve t Brendshme Bajram Rexhepi se po krcnon haptas kur deklarmon se do t drgoj Njsit Speciale t policis n Mitrovic. Lajmi bhet i ditur nga mediat kosovare. Sipas tyre, Tadi sht shprehur se institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shkupi trhiqet pr vizat, mbetet regjimi i vjetr

Maqedonia trhiqet pr shtjen e vizave dhe l n fuqi pr qytetart e Shqipris regjimin q ka qen deri tani, pa asnj ndryshim.Lajmi shti ditur nga zdhnsi i Ministris s Punve t Jashtme t Maqedonis, Sasho Kokallanov pr Agjencin Telegrafike Shqiptare. Tani pr tani regjimi i vizave pr shtetasit shqiptare mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Sekretarja Klinton, letër Shkupit për rezolutën serbe

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, i ka drguar nj letr Maqedonis n lidhje me projektrezolutn serbe kundr Kosovs Pr diplomacin ndrkombtare, qndrimi i shteteve ballkanike, fqinj me Kosovn, vlersohet i rndsishm n lidhje me projektrezolutn serbe, q do t paraqitet n Kombet e Bashkuara. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Kouchner-Meta: Lobing në BE për vizat shqiptare

Franca, prmes ministrit t Jashtm Kouchner, vlerson arritjet e Shqipris n plotsimin e detyrimeve t udhrrfyesit dhe siguron se do ta mbshtes propozimin e Komisionit Evropian pr liberalizimin e vizave. Z. Kouchner nnvizoi se do t vazhdoj t mbshtes fuqimisht procesin e integrimit evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Meta kërkesë Libanit për njohjen e Kosovës

Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, kerkoi njohjen e pavarsis s Kosovs nga Libani ku po zhvillon nj vizit zyrtare. Gjat takimit me Presidentin libanez, Michael Sulejman, Meta theksoi se Kosova sht nj realitet i pakthyeshm dhe krkoi q vendi i tij t konsideroj njohjen e shpejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Basha pret Ambsadorin e ri t OSBE-s, Bosch

Ministri Punve t Jashtme, Lulzim Basha, priti Shefin e ri t Prezencs s OSBE-s n Shqipri, Ambasadorin Robert Bosch, me rastin e marrjes s postit prej ktij t fundit. Basha i uroi mirseardhjen Ambasadorit Bosch n Shqipri n krye t Prezencs s OSBE-s dhe shprehu vlersimet pozitive pr rolin e Prezencs s OS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Polonia miraton protokollin

Varshav (start)- Polonia ka miratuar dje protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO. Senati polak e miratoi kt dokument, i cili ishte paraqitur si projekt urgjent nga ana e qeveris polake. Marshalli i Senatit e paraqiti projektligjin prpara Komisionit t Punve t Jashtme dhe Komisionit t Mbrojtjes Kom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama