Rezultate te kerkimit per termin: +Punve

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Dorëhiqet ambasadori i Kosovës në Tiranë

Pr shkaqe shndetsore Ambasadori i Kosovs n Republikn e Shqipris, Gazmend Pula, i ka dorzuar dje Presidentit t Republiks dorheqjen e tij nga pozita e ambasadorit, ka njoftuar shrbimi pr informata i Presidencs. N aktin e dorheqjes, z. Pula njofton Presidentin se dorheqja bhet pr shkaqe shndetsore. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Meta në Budva: NEQ, bashkë drejt integrimit

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prezantoi n Budva progresin e Shqipris n prmbushjen e reformave n kuadr t proceseve integruese t vendit. Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms s Evrops Qendrore (NEQ)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Shqipëria hap ambasadën në Bosnje

Gjat vizits s tij n Sarajev, n kuadr t takimit t nivelit t lart pr Ballkanin Perndimor, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n hapjen e ambasads s Republiks s Shqipris n Bosnje-Hercegovin. N ceremonin e prurimit ishin t pranishm ministri i Punve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Kur martesa dhe punët e shtëpisë bashkëjetojnë

Rregulli dhe sistemimi n ambientin e prbashkt ndikojn n marrdhnien n ift. Sipas nj studimi, pastrimi prmirson performancn edhe n shtrat Kush e ka thn se ekziston nj lidhje e fort mes punve t shtpis dhe marrdhnieve seksuale t nj ifti? Lidhjen e uditshme mes punve t shtpis dhe seksit n ift e ka verifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.717Z

Meta takim me përfaqësues të LRI-së

Ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta n nj takim t zhvilluar me prfaqsues t Lvizjes Rinore pr Integrim tha se Shqipria nga dita n dite po zbaton krkesat e udhrrfyesit pr liberalizimin e vizave. Sipas Mets pranimi i krkess nga BE-ja si vend kandidat pr antarsim si dhe marrja e pyetsorit jan nj pik e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Milloshovski: Greqia, me dy fytyra në politikën rajonale

Ministri maqedonas i Punve t Jashtme Antonio Milloshovski e ka akuzuar Greqin se po udhheq politik dyftyrshe rajonale. Miloshovski ka thn se po t ishte e sinqert Greqia n synimet pr antarsim t plot t Ballkanit Perndimor n BE deri n vitin 2014, nuk do ta njihte pavarsin e Kosovs dhe nuk do t bnte pen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama