Rezultate te kerkimit per termin: +Qemal +Stafa

Total: 7263
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.652Z

Flamurtari likuidon edhe Tiranën

Falë golit të Daniel Xhafës (2-1, 65’), Flamurtari triumfoi 2-1 kundër Tiranës në ndeshjen hapëse të javës së dytë të Superligës, duke grumbulluar gjashtë pikët e para të mundshme, duke futur në këtë llogari edhe fitoren ndaj kampiones në fuqi, Dinamos (1-0) në javën e parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.550Z

Shpresat “falin” 2 pikë austriakëve

 Shqipëria U-21 bëri një prezantim të mirë në barazimin 2-2 me Austrinë e kësaj moshe. Skuadra zhvilloi një nga ndeshjet më të mira të këtyre kualifikimeve por pa mundur që të marrë në fund tri pikë të plota. Ndërkohë ekipi i Andreas Hercog humbi dy penallti në “Qema

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.622Z

Derbi i djeshëm Tirana-Dinamo ka degjeneruar në sherr

Situata sht tensionuar nga konfliktet e futbollistve mes njri-tjetrit, mungesa e tolerancs dhe pavendosmria e arbitrit. Solln prplasjen masive t pjestarve t t dy ekipeve t kryeqytetit. Futbollisti i Dinamos Elis Bakaj psoi nj hematom t leht n koh por megjithat iu nnshtrua nj kontrolli n Spitalin Ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.344Z

Kukesi iken nga Europa League

brbrKukesi u eliminua nga Europa League pasi u mund edhe ne sfiden e kthimit me Legian e Varshaves 1 me 0 Ne Poloni skuadra kuksiane ne fakt kishte shkuar per te luajtur me dinjitet pasi kualifikimi dihej qe do te ishte thuajse i pamundur per shkak te humbjes ne tavoline 3 me 0 te takimit te pare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.620Z

PD Rama sundon si oligark

brbrOpozita ka reaguar pas prishjes se stadiumit Qemal Stafa duke thene se objekti i ri eshte nje afere korruptive e Edi Rames Sipas PD kryeministri ka ikur ne France nderkohe qe shqiptaret duhet te paguajne per te pare ndeshjet e kombetares br Ne pak dite Edi Rama ka shfaqur tre tipare te sundimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.577Z

Kristo Frashëri: Qemal Stafa na porositi nga burgu të bënim rezistencë

TIRANE-Parashikimi, se pas shtypjes së Republikës Spanjolle radhën e agresionit fashist do ta kishte Shqipëria, nuk ishte pa themel. Pas agresionit fashist italian kundër Abisinisë (1935), e cila u pushtua pa ndonjë faj të banorëve etiopë, më 19

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.708Z

Memelli, gol dhe asist në fitoren 2-0 të Gais

Migen Memelli shpërthen me një gol dhe një asist edhe pse në një ndeshje miqësore. Gais e ka shfrytëzuar me një miqësore periudhën pa ndeshje zyrtare, teksa në ndeshjen e sotme në transfertë ka fituar me BK Haken të kategorisë së dytë me rezultatin 2-0. Sulmuesi korcar Migeni Memell

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama