Rezultate te kerkimit per termin: +Qemal +Stafa

Total: 7261
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.182Z

Rama te Qemal Stafa: Tekste cilësore në shkolla

90-vjetori Kryeministri Edi Rama mori pjesë dje në ceremoninë e zhvilluar në kuadër të 90-vjetorit të gjimnazit Qemal Stafa në kryeqytet. Rama tha se më në fund, ky gjimnaz do të ketë mjedise moderne, duke shtuar se për herë të parë këtë vit, nxënësit do të mësojnë me tekste c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.425Z

Kombëtarja rikthehet në Qemal Stafa

Pas polemikave e mosmarrëveshjeve mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe drejtorisë së stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” është arritur marrëveshja për rikthimin e ndeshjeve të përfaqësueses kuqezi në kryeqytet. Pak ditë më parë një mosmarrëveshje e kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.088Z

Qemal Stafa jashte funksionit

Mungesa e vendeve të parkimit për vite me radhë është shndërruar në një gangrenë për kryeqytetin, pasi jo vetëm ka ndikuar në rëndimin e trafikut, amortizimin e rrugëve, por edhe në shtimin e ndotjes si pasojë e sorollat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.283Z

FOTOT/ Pamjet e rralla: Kur ndërtohej Qemal Stafa

Stadiumi Qemal Stafa pritet të shembet dhe aty do të ndërtohet Arena Kombëtare. Vendimi ka shkaktuar shumë polemika. Kjo, duke qenë se Qemal Stafa konsiderohet si monument culture. Besnik Aliaj ka postuar disa foto të rralla kur ndërtohej ky stadium. Ai thotë se stadium nuk duhet të she

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.914Z

“Qemal Stafa” ngre shtabe elektorale për PS

• Fondacioni "Qemal Stafa" do të angazhohet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke krijuar shtabe elektorale.Dje në ambientet e hotel "Tirana" u organizua seminari trajnues, një bashkëpunim mes fondacionit "Qemal Stafa", Partisë Socialiste të Holandës, si d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.778Z

7 prilli, 5 maji dhe Qemal Stafa

Nga Veli Stafa* Maji i këtij viti është në kapërcyell. Ai po kalon duke marrë me vehte edhe kaosin e shkrimeve nëpër gazetat e Tiranës të cilat me të drejtë E. Zola i ka quajtur letërsi vrastare. Është fare normale që për ngjarje të ndryshme historike dhe persona protagonistë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.423Z

"Qemal Stafa", Stadiumi që mbetet "Kombëtar"

Shuhen shpresat e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) për "një fitore" ndaj drejtorit të Stadiumit Kombëtar "Qemal Stafa", Perikli Dhales, pasi ndeshje eliminatore e Euro 2008-s, ajo kundër Sllovenisë, nuk do të luhet në Shkodër, sic pati propozuar Duka, por në kryeqytet, në impiant

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama