Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs +Kombtare

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

QKR: Asnjë falimentim, rritet me 28 numri i bizneseve të reja

Kola: Ekonomia, në rritje. U regjistruan 8946 biznese të reja Nse do t’i referohemi zhvillimit ekonomik, duke e matur at me ecurin e biznesit privat, n Shqipri t dhnat statistikore flasin pr tregues pozitiv. Gjat vitit 2010 numri i bizneseve t reja, q kan nisur aktivitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Mali i Zi, eksperiencë nga Shqipëria për rregjistrimin e bizneseve

Mali i Zi krkon t prfitoj nga eksperienca e Shqipris n fushen e licensimeve dhe regjistrimeve t biznesit. Nj delegacion zyrtar nga shteti fqinj, ka vizituar sot zyrat me nj ndales t Qendrs Kombtare t Regjistrimit dhe asaj t licensimit. Kshilltari ekonomik i kryeministrit malazez vlersoi arritjet e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.073Z

USAID, vlerësim pozitiv qeverisë për klimën ndaj biznesit

USAID vlerson reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare n drejtim t prmirsimit t klims s biznesit. Zdhnsja e qeveris Majlinda Bregu zbardhi pjes nga raporti i ktij organizmi, referuar performancs s Qendrs Kombtare t Regjistrimit t Biznesit. N raport thuhet se 90% e t intervistuarve jan shprehur t kn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

QKR: Në 5 muaj, 9 mijë biznese të reja

Rreth 9 mij biznese t reja jan hapur gjat 5 muajve t par t ktij viti, 28,4 prqind m shum krahasuar m t njjtn periudh t nj viti m par. Sipas Qendrs Kombtare t Rregjistrimit, rritje e konsiderueshme sht shnuar n kryeqytet, kryesisht n biznesin e vogl. Prsa i prket regjistrimit, gjat 5 muajve t par t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.940Z

Ndryshime në ligj, krijohet Qendra Kombëtare e Artit

Ligji i artit skenik i hartuar n vitin '93 do t ndryshoj jo vetm emrin, por disa nga pikat kryesore t tij. I quajtur tashm ligji pr artin, amendimet q pritet t’i bhen ktij ligji, do t krijojn hapsira pr krjijimin e Qendrs Kombtare t Artit. Do t jet kjo qendr, e cila do t siguroj financimet dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

aji jeshil ul rrezikun e kancerit ne prostat

Pirja e ajit jeshil mund t reduktoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats, doli sot nga nj studim i Qendrs Kombtare Japoneze t Kancerit (JNCC). N t theksohej se pirja e pes apo m shum filxhanve me aj n dit mund t prgjysmoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats krahasuar me ata q pijn m pak s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

“Midis dy dasmave”, premier n Tiran

I kushtohet heroit t UK-s Indrit Cara. Do t shfaqet edhe n Prishtin sht shfaqur pardje n kinema "Millenium" premiera e filmit dokumentar "Midis dy dasmave" realizuar prej regjisorit Esat Teliti. Ai i kushtohet dshmorit kavajas Indrit Cara, t rn gjat lufts s Kosovs. "Midis dy dasmave" sht nj dokum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama