Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs +Kombtare

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ruli bashkpunim pr bizneset

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli krkoi sot rritjen e bashkpunimit me pushtetin vendor pr regjistrimin e biznesit. Gjat analizs 6 mujore t Qendrs Kombtare pr Regjistrim, ministri Ruli i krkoi ksaj administrate intensifikimin e bashkpunimit me pushtetin vendor pr tt mundur q jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Task-Forca Rregullatore mbledhje për Qendrën Kombëtare të Energjisë

Mbledhja e task-forcs pr reformn rregullatore nn drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha diskutoi mbi Qendrn Kombtare t Aplikimit t Energjis dhe vendosjen e saj pran Qendrs Kombtare t Lejeve dhe Licensave. Kryeministri tha se, ngritja e ksaj qendre erdhi si domosdoshmri pr shkak t interesit t madh pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

Aktivitete kulturore në ditën e jetimëve

“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve. Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

USAID vlerëson reformat në fushën e biznesit

Sondazhi, 90 për qind të kënaqur nga shërbimi Qeveria shqiptare ka marr vlersime pr reformat e zhvilluara n fushn e biznesit, sidomos n lehtsimin e procedurave pr hapjen e nj biznesi. Nj sondazh i kryer nga USAID ka nxjerr t dhna t mira nga intervistat, ku shumica jan shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Berisha: Nuk ndalem deri në fund para korrupsionit

Berisha në QKL: Çdo masë për çrrënjosjen e korrupsionit Ka vendosur t mos ndalet pa uar deri n fund betejn me korrupsionin. Kt garanci dha dje Kryeministri Sali Berisha, i pranishm n ceremonin me rastin e 1-vjetorit t krijimit t Qendrs Kombtare t Licencimit (QKL) dhe njkohsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Jakaj: Goditja e monopoleve uli çmimin e ilaçeve

Lufta ndaj monopoleve dhe kontrabands s ilaeve ka qen n qendr t analizs vjetore t qendrs kombtare t kontrollit t barnave. Sipas drejtorit t ksaj qendre, Besnik Jakaj lufta ndaj monopoleve ka sjell dhe rnie t ndjeshme t mimit t barnave. Rritja e konkurencs, lufta ndaj monopoleve thjeshtimi i procedur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama