Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs +Kombtare

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

USAID vlerëson reformat në fushën e biznesit

Sondazhi, 90 për qind të kënaqur nga shërbimi Qeveria shqiptare ka marr vlersime pr reformat e zhvilluara n fushn e biznesit, sidomos n lehtsimin e procedurave pr hapjen e nj biznesi. Nj sondazh i kryer nga USAID ka nxjerr t dhna t mira nga intervistat, ku shumica jan shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Berisha: Nuk ndalem deri në fund para korrupsionit

Berisha në QKL: Çdo masë për çrrënjosjen e korrupsionit Ka vendosur t mos ndalet pa uar deri n fund betejn me korrupsionin. Kt garanci dha dje Kryeministri Sali Berisha, i pranishm n ceremonin me rastin e 1-vjetorit t krijimit t Qendrs Kombtare t Licencimit (QKL) dhe njkohsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Jakaj: Goditja e monopoleve uli çmimin e ilaçeve

Lufta ndaj monopoleve dhe kontrabands s ilaeve ka qen n qendr t analizs vjetore t qendrs kombtare t kontrollit t barnave. Sipas drejtorit t ksaj qendre, Besnik Jakaj lufta ndaj monopoleve ka sjell dhe rnie t ndjeshme t mimit t barnave. Rritja e konkurencs, lufta ndaj monopoleve thjeshtimi i procedur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

QKR: Asnjë falimentim, rritet me 28 numri i bizneseve të reja

Kola: Ekonomia, në rritje. U regjistruan 8946 biznese të reja Nse do t’i referohemi zhvillimit ekonomik, duke e matur at me ecurin e biznesit privat, n Shqipri t dhnat statistikore flasin pr tregues pozitiv. Gjat vitit 2010 numri i bizneseve t reja, q kan nisur aktivitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Mali i Zi, eksperiencë nga Shqipëria për rregjistrimin e bizneseve

Mali i Zi krkon t prfitoj nga eksperienca e Shqipris n fushen e licensimeve dhe regjistrimeve t biznesit. Nj delegacion zyrtar nga shteti fqinj, ka vizituar sot zyrat me nj ndales t Qendrs Kombtare t Regjistrimit dhe asaj t licensimit. Kshilltari ekonomik i kryeministrit malazez vlersoi arritjet e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.073Z

USAID, vlerësim pozitiv qeverisë për klimën ndaj biznesit

USAID vlerson reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare n drejtim t prmirsimit t klims s biznesit. Zdhnsja e qeveris Majlinda Bregu zbardhi pjes nga raporti i ktij organizmi, referuar performancs s Qendrs Kombtare t Regjistrimit t Biznesit. N raport thuhet se 90% e t intervistuarve jan shprehur t kn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama