Rezultate te kerkimit per termin: +Qershor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.563Z

Më 20 qershor, Argjentina – Shqipëria

Nga Express më 17 maj 2011 në ora 11:21 Kombëtarja e Shqipërisë më 20 qershor do ta zhvilloj një ndeshje miqësore ndaj Përfaqësueses së Argjentinës së Lionel Messit në stadiumin ‘Monumental të Buenos Airesit’. Mundësia e zhvillimit të kësaj miqësoreje është përmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.430Z

Thaci Parlamentaret me 8 qershor

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Kosove mund te mbahen me 8 qershor Data eshte propozuar nga kryeministri Hashim Thaci gjate takimit qe ai ka patur me presidenten Ahtifete Jahjaga Procesi zgjedhor duhet mbahet me date 8 qershor 8211 tha Thaci duke shtuar se kjo date eshte percaktuar gjate bis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.281Z

INSTAT: Inflacioni rënie në muajin qershor

TIRANË- Rikthehet brenda shinave inflacioni. Instituti i Statistikave ka konstatuar se gjatë muajit qershor kostoja e jetesës në vend ka pësuar rënie, kryesisht si pasojë e furnizimit të tregjeve të brendshme me prodhim vendas bujqësor. Sipas të dhënave të INSTAT-it këtë periudhë inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.438Z

Rritet deficiti tregtar në muajin qershor

Shqipëria vazhdon të importojë më shumë mallra sesa eksporton. Në bilancin mes importeve dhe eksporteve rezulton se vendi ynë po thellon deficitin tregtar me jashtë. Sipas të dhënave të INSTAT-it, në muajin qershor rezulton se deficiti tregtuar është rritur 15.9 për qind krahasuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.985Z

Zgjedhjet parlamentare me 23 qershor

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar të hënën mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare më datë 23 qershor 2013, bëhet e ditur në një njoftim për shtyp të Presidencës. Në njoftimin në fjalë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.643Z

Samit SHBA-Kinë në qershor

Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Kinës do të mbajnë samitin e tyre të parë në qershor, në Kaliforni, kanë njoftuar të dyja palët. Barack Obama dhe Xi Jinping do të takohen në datat 7 dhe 8 qershor në një rezidencë në Rancho Mirage, thuhet në një komunikatë të institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.412Z

2 qershor 2008

  Komisioni për Ekonominë dhe Financat miraton disa projektligje   Në mbledhjen e datës 2 qershor 2008, Komisioni për Ekonominë dhe Financat diskutoi këto projektligje: 1. Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë; 2. Për disa ndryshime në ligjin nr. 9632,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama