Rezultate te kerkimit per termin: +Qershorit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.422Z

Rama: Deputetët tradhtarë do rikthehen pas 23 qershorit

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka deklaruar mbrëmë se deputetët e larguar nga kjo parti, për të kandiduar për rivalët e PD, do të rikthehen pas 23 qershorit. Sa i takon listës së PD është një kokteil midis besnikëve qorra dhe tradhtarëve të të gjitha koh�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.355Z

Pavarësisht vetting-ut, zgjedhjeve të qershorit etj

Nga Eduard Zaloshnja Palët në Tiranë vazhdojnë debatin nëse është vetting-u kusht kryesor i çeljes së negociatave për antarësimin e Shqipërisë në BE, apo zgjedhjet e qershorit; nëse Shqipërisë i kërkohet 1 kusht e 5 prioritete,  apo 2 kushte e 7 prioritete. Por e kanë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.647Z

Uidhers: Kartat, urgjent pajisja brenda 28 qershorit

Afrimi i zgjedhjeve parlamentare, po shton reagimet e nderkombetareve, per zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ambasadori amerikan ne vendin tone, Xhon Uidhers, nga qyteti i Beratit, tha dje se pervec zgjedhjeve te lira dhe te ndershme, Shtetet e Bashkuara te Amerikes, jane te interesuara qe koalicion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.732Z

Rama Pas 23 qershorit rilind Shqiperia

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, duke prezantuar në Berat Programin për Rilindjen, deklaroi se në zgjedhjet e 23 qershorit do t'i jepet Kryeministrit ndëshkimi popullor. "Pas 23 qershorit do të rilinde Shqipëria. Bindja jonë ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.181Z

Çekia: Aplikoni brenda qershorit

 Ambasadorja e Çekisë në Tiranë, Marketa Fialkova, deklaroi dje në Vlorë se Shqipëria duhet të paraqesë kërkesën për marrjen e statusit brenda qershorit. “Shqipëria duhet të aplikojë për statusin e vendit kandidat për në Bashkimin Evropian, brenda presidencës &cce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.215Z

OKB, kufizohet roli pas 15 qershorit

Diplomatja amerikane, Rosemary DiCarlo, ka bere te ditur se diskutimet per rikonfigurimin e OKB-se jane duke u zhvilluar me intensitet te larte. DiCarlo ka marre pjese ne takimin e djeshem te Grupit Drejtues per Kosoven, ne te cilin eshte diskutuar edhe prania nderkombetare civile, por pa u arritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.275Z

Fletet e 28 qershorit, kriza mban peng asgjesimin

Asgjesimi i fleteve te votimit te zgjedhjeve te 28 qershorit mbetet peng i krizes politike ne vend, por asgje nuk e pengon Komisionin Qendror te Zgjedhjeve qe te marre nje vendim te tille. Institucioni i menaxhimit te zgjedhjeve, ne heshtje duket se ka pranuar qe te prese zhvillimet mbi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama