Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria +Britanike

Total: 3136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.394Z

Integrimi, qeveria e re britanike, mbështetje Shqipërisë

Qeveria e re britanike mbshtet integrimin e vendeve t Ballkanit Perndimor dhe Turqis n Bashkimin Evropian. Duke folur n nj takim t zyrtarve t lart t BE-s dhe Ameriks Latine, shefi i ri i diplomacis britanike, William Hague, tha se do t ishte nj gabim shum i madh nse kto vende nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.824Z

Qeveria britanike humb luftën për Artikullin 50

Gjykata e Lartë në Britani ka vendosur tia delegojë Parlamentit të drejtën për të vendosur përmes votimit nëse Mbretëria e Bashkuar mund të fillojë procesin e largimit nga Bashkimi Evropian. Kjo do të thotë se qeveria nuk mund të hapë vetë Artikullin 50 të Traktatit të Lisbonës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.333Z

Brexit, qeveria britanike mbështet planin e May-t

Kabineti i kryeministres britanike, Theresa May qëndron mbrapa planit të saj për Brexit, pavarësisht thirrjeve brenda partisë së saj për të ndryshuar drejtimin, është thënë përmes një njoftimi nga selia e kryeministrisë së Britanisë. May është duke insistuar në planin e saj për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.773Z

Ambasadorja britanike: Qeveria të përmirësojë klimën e biznesit

Nga Rajmonda Lajthia Tiranë, 10 shkurt, NOA - Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona Mciluhan, i sugjeron qeverisë të përmirësojë klimën e biznesit, kryesisht në sektorët problematikë. Sipas saj, në këtë vit të vështirë ekonomik për të gjithë globin, Shqipërisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Ambasada Britanike: Qeveria të luftojë urgjentisht korrupsionin në polici dhe drejtësi

English Version Below Tiranë, 9 Dhjetor NOA Në Ditën ndërkombëtare kundër korrupsionit, qeveria britanike i kujton qeverisë shqiptare se korrupsioni ka një kosto shumë të lartë dhe i kërkon luftë konkrete ndaj dukurisë që në disa fusha e cilëson se duhet bërë në mënyrë urgjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.278Z

"Qeveria britanike po krijon një shtet policor"

Stela Rimington është grua ja që ka pasur funksionin më të lartë në shërbimet e fshehta britanike dhe që kur ka lënë punën, vite më parë, është shndërruar në një personazh, deklaratat e së cilës kanë ngjallur gjithmonë debate dhe diskutime. Në një intervistë të fundit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.244Z

Ambasadorja britanike: “Qeveria të përmirësojë klimën e biznesit”

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona Mc Iluhan, i sugjeron qeverisë të përmirësojë klimën e biznesit, kryesisht në sektorët problematikë. Sipas saj, në këtë vit të vështirë ekonomik për të gjithë globin, Shqipërisë i duhet të vijojë reformat që të tërheqë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama