Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria +Britanike

Total: 3136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Iran refuzohet protesta anti britanike

Qeveria iraniane ka refuzuar nje kerkese te bere nga disa studente islamike per organizimin e nje proteste perballe ambasades britanike ne Teheran. “Ministria e Brendshme e refuzon kerkesen dhe denon kete nderhyrje te studenteve”- thuhet ne pergjigjen e Ministrise se Brendshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.290Z

Neeson kritikon qeverinë britanike

Aktori Liam Neeson ka kritikuar vendimin e qeverisë britanike për të shkurtuar fondet për UK Film Council, duke e cilësuar atë si një vendim “të mjerueshëm”. Neeson e bëri deklaratën e tij gjatë premierës së filmit “A-Team” në Londër, ku ai interpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumics nga nj parti politike n zgjedhjet e fundit t Britanis, konservatort e qendrs s djatht dhe liberaldemokratt e qendrs s majt kan formuar tashm nj qeveri koalicioni t pazakont. Gjat fushats elektorale, secila parti sulmoi politikn e jashtme t tjetrs, q nga shtja e lufts n Afganis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.954Z

Ambasada britanike broshure per bizneset

Ambasada britanike prezantoi dje një broshurë me informacion për Mundësitë për biznes, tregti dhe eksport në tregjet e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Lajmin e b&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.658Z

Ekonomia britanike drejt recesionit

Ekonomia e Britanisë po zhytet më tej në recesion, madje më shumë se kishin parashikuar analistët. Qeveria britanike tha sot se ekonomia e saj është tkurrur me 0,7 përqind në periudhën prill-qershor, tremujori i saj më i dobët që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.626Z

Fokus/Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumicës nga një parti politike në zgjedhjet e fundit të Britanisë, konservatorët e qendrës së djathtë dhe liberaldemokratët e qendrës së majtë kanë formuar tashmë një qeveri koalicioni të pazakontë. Gjatë fushatës elektorale, secila parti sulmoi politikën e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.935Z

Raporti konfidencial: Qeveria britanike asnjë plan konkret për Brexit

Mediat britanike kanë arritur të zbardhin një raport konfidencial të qeverisë së Londrës, në të cilin shkruhet se Kryeministrja Theresa May nuk ka ende një plan konkret ose një strategji të përcaktuar për mënyrën se si do të negociojë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama