Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria +Britanike

Total: 3136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumics nga nj parti politike n zgjedhjet e fundit t Britanis, konservatort e qendrs s djatht dhe liberaldemokratt e qendrs s majt kan formuar tashm nj qeveri koalicioni t pazakont. Gjat fushats elektorale, secila parti sulmoi politikn e jashtme t tjetrs, q nga shtja e lufts n Afganis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.954Z

Ambasada britanike broshure per bizneset

Ambasada britanike prezantoi dje një broshurë me informacion për Mundësitë për biznes, tregti dhe eksport në tregjet e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Lajmin e b&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.658Z

Ekonomia britanike drejt recesionit

Ekonomia e Britanisë po zhytet më tej në recesion, madje më shumë se kishin parashikuar analistët. Qeveria britanike tha sot se ekonomia e saj është tkurrur me 0,7 përqind në periudhën prill-qershor, tremujori i saj më i dobët që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.626Z

Fokus/Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumicës nga një parti politike në zgjedhjet e fundit të Britanisë, konservatorët e qendrës së djathtë dhe liberaldemokratët e qendrës së majtë kanë formuar tashmë një qeveri koalicioni të pazakontë. Gjatë fushatës elektorale, secila parti sulmoi politikën e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.935Z

Raporti konfidencial: Qeveria britanike asnjë plan konkret për Brexit

Mediat britanike kanë arritur të zbardhin një raport konfidencial të qeverisë së Londrës, në të cilin shkruhet se Kryeministrja Theresa May nuk ka ende një plan konkret ose një strategji të përcaktuar për mënyrën se si do të negociojë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.848Z

Reagon Ambasada Britanike: Akuza fals, Crown Agent kompani e respektuar

Ambasada Britanike në Tiranë reagon për debatin rreth kompanisë private “Crown Agent”. Në të parin deklarim zyrtar pas zhurmës në media, Ambasada britanike deklaron se akuzat për korrupsion ndaj kësaj kompanie janë të rreme dhe praktika të pandershme biznesi. ‘Crown A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.431Z

Dënohet sulmi ndaj ambasadës britanike në Teheran

Kryeministri britanik, David Cameron, ka paralajmëruar për "pasoja serioze", pas sulmeve në dy komplekset diplomatike britanike në Teheran, nga protestuesit iranianë.Cameron ka dënuar dështimin e autoriteteve iraniane për të mbrojtur ndërtesat britanike të martën, duke e cilësuar atë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama