Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria +Britanike

Total: 3136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.244Z

Ambasadorja britanike: “Qeveria të përmirësojë klimën e biznesit”

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona Mc Iluhan, i sugjeron qeverisë të përmirësojë klimën e biznesit, kryesisht në sektorët problematikë. Sipas saj, në këtë vit të vështirë ekonomik për të gjithë globin, Shqipërisë i duhet të vijojë reformat që të tërheqë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.403Z

Paketa e shpëtimit, qeveria britanike merr 30 miliard $ hua

Qeveria britanike ka njoftuar se do të marrë hua prej disa miliarda dollarësh për të financuar shkurtimet në taksa në përpjekje për të neutralizuar efektet negative të recesionit.   Ministri i Financave Alistër Darling tha se kjo paketë stimuluese do të kap vlerën e 30 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.085Z

Pse ka kaq frikë qeveria britanike të flasë për genocidin armen?

Nga Giles Fraser Predikimi i Jezusit iu drejtohej kryesisht bashkëkombësve të tij hebrenj. Qe Shën Pali, i cili më vonë e drejtoi mesazhin e tij jashtë, në drejtim të botës së gjerë. Kjo shpjegon se përse vendlindja e Palit në Tarsus, pranë brigjeve mesdhetare në Turqinë juglindore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Iran refuzohet protesta anti britanike

Qeveria iraniane ka refuzuar nje kerkese te bere nga disa studente islamike per organizimin e nje proteste perballe ambasades britanike ne Teheran. “Ministria e Brendshme e refuzon kerkesen dhe denon kete nderhyrje te studenteve”- thuhet ne pergjigjen e Ministrise se Brendshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.290Z

Neeson kritikon qeverinë britanike

Aktori Liam Neeson ka kritikuar vendimin e qeverisë britanike për të shkurtuar fondet për UK Film Council, duke e cilësuar atë si një vendim “të mjerueshëm”. Neeson e bëri deklaratën e tij gjatë premierës së filmit “A-Team” në Londër, ku ai interpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumics nga nj parti politike n zgjedhjet e fundit t Britanis, konservatort e qendrs s djatht dhe liberaldemokratt e qendrs s majt kan formuar tashm nj qeveri koalicioni t pazakont. Gjat fushats elektorale, secila parti sulmoi politikn e jashtme t tjetrs, q nga shtja e lufts n Afganis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.954Z

Ambasada britanike broshure per bizneset

Ambasada britanike prezantoi dje një broshurë me informacion për Mundësitë për biznes, tregti dhe eksport në tregjet e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Lajmin e b&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama