Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.110Z

SMS Qeveria

Ka gati katër muaj që Qeveria nuk ka zëdhënës, duke e vështirësuar shumë punën e gazetarëve. Gazetarët ankohen se nuk ka kush u flet për temat që u interesojnë. Komunikimi Qeveri-media ka rënë në nivel SMS’sh. Hajredin Kuçi është i vetmi që flet, por ai mban dy pozita dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.941Z

Qamet-Qeveria

Qameti s'po pret largimin e Edvinit, por po vjen bashkë me regjimin e Edvinit. Rritja e taksave dhe sjellja prej një administrate-bande po shoqërohen me bllokimin e çfarëdolloj fondi për investime publike, kanalizime e fonde emergjence. Në përmbytjen e parë të vjeshtës, bilanci ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.594Z

Qeveria pranon borxhet

Ne një kohe kur e gjithë vëmendja ishte fokusuar tek batuat mes kryeministrit dhe deputetëve Socialistë ne sallën e Kuvendit, pak kush kuptoi se qeveria me një akt normative ndryshoi serish shifrat e buxhetit 2010. Nëpërmjet këtij ndryshimi, qeveria me ne fund pranon borxhin e shume përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.498Z

QEVERIA ËSHTË PROBLEMI

Nga Dr. Bledar KURTI Qeveria dhe qytetari Qeveria nuk është zgjidhja për problemet tona. Qeveria është problemi, ka thënë Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i ShBA. Kjo thënie ka shumë kuptim në vendet me prejardhje anglo-saksone, për shkak të filozofisë së tyre racionale në lidhje me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.776Z

Qeveria “shurdhmemece”

Qeveria e drejtuar nga lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pavarësisht paralajmërimit për emërimin e një zëdhënësi të ekzekutivit të vendit, ende nuk e ka bërë një gjë të tillë, kështu që e vetmja mënyrë për marrjen e informatave për punën e Qeverisë së vendit është vetëm nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.235Z

Qeveria rrit taksat

Kuvendi ka miratuar nje ligj qe rrit akcizat per disa produkte dhe njekohesisht fut per here te pare ne liste produkte te reja, kryesisht amballazhet dhe gomat e automjeteve. Masat e reja jane qe propozon qeveria jane pritur me rezerva edhe nga vete deputetet e mazhorances“Eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.117Z

Qeveria është mbyllur

Lekë s'ka, kriza ka mbërritur në palcë, siguria ka rënë dhe bandat po qeverisin qytetet e mëdha, kanabistët janë në fushatën e korrjeve, prandaj qeveria ka vlerësuar se është më mirë të mbyllet edhe formalisht, sesa të bëjë sikur po punon. Qeveria është mbyllur dhe po b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama