Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.426Z

Berisha: Qeveria, mbeshtetje te moshuarve

Kryeministri Berisha  ka drekuar  me rastin e festave te fundvitit me  disa te moshuar  nga shtepia e te moshuarve ne Tirane. Duke iu uruar nje vit te mbare, Berisha garantoi te moshuarit se qeveria do te jete gjithmone prane tyre per ta lehtesuar dhe per ta bere jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.848Z

Klosi: Qeveria po dështon zgjedhjet

 Sekretari organizativ socialist, Blendi Klosi, i bëri apel qeverisë të marrë vendim për karta identiteti falas për ata shtetas që nuk kanë pasaportë. Gjatë një konference për shtyp, Klosi tha se në të kundërt, qeveria do të marrë mbi supe shkatërrimin e procesit zgjedhor në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.790Z

Qeveria injoroi kërkesat e biznesit

Propozimet Pak para miratimit të projektligjit nga Këshilli i Ministrave, bizneset anëtare të Këshillit Konsultativ, në Ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, kishin dërguar disa propozime për ndryshime në nene. Në letrën e dërguar ministrit të Financave, bizneset shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.156Z

Qeveria miraton projekt buxhetin 2012

E premte 04 Nentor 2011 2220 SALI BERISHANe nje mbledhje jashte radhe qeveria ka miratuar projekt buxhetin e vitit 2012 qe sipas kryeministrit Berisha eshte edhe me i madhi ne historine e vendit. Shefi i mazhorances tha se drafti garanton stabilitetin makroekonomik. Per te shuar zerat kritike qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.233Z

PDS: Qeveria dështoi me emergjencat

Partia Demokracia Sociale i kërkoi qeverisë të marrë masa për situatën e vështirë atmosferike në veri të vendit. Sekretari politik dhe i marrëdhënieve me publikun, Artur Duçkallari, vuri në dukje izolimin nga bora të një pjese të konsiderueshme të popullsisë në veri të vendit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.027Z

Qeveria shtesë 200 mln USD për Durrës-Kukës

  Rreth 14 miliardë lekë është shuma shtesë që do shkojë për rrugën Durrës-Kukës Qeveria miraton edhe 14 miliardë lekë (195 milionë USD) shtesë për rrugën Durrës-Kukës. Nga 20 miliardë lekë që është buxheti shtesë i miratuar gjatë ditës së djeshme, 14 miliardë l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.880Z

Eurobondi, qeveria mat hapat për blerjen e borxhit

Qeveria shqiptare ndonse sht hera e par q hyn n tregun ndrkombtar t kapitaleve, duke bler hua, duket se po i mat mir hapat q duhen hedhur n drejtim t ksaj marrveshjeje t re financiare. "Eurobondi" sht nj obligacion shtetror, i cili emetohet n euro n tregjet financiare ndrkombtare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama