Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.309Z

Digjen veturat e Qeverisë

(E plotësuar) Sipas Policisë së Kosovës, njëra veturë e djegur është e tipit “Kia” dhe tjetra “Nisan”, që të dyja pronë e qeverisë, me targa 3Z. Vetura “Nisan” e djegur në lagjen “Bregu i Diel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.855Z

Maqedoni, opozita mocion mosbesimi ndaj qeverisë

SHKUP - Parlamenti i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme do të debatojë dhe votojë një mocion mosbesimi ndaj qeverisë, me kërkesë të partisë opozitare LSDM. Sipas kësaj partie, shkak për votimin e mocionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.517Z

Aksidentohen veturat e Qeverisë

Dy vetura zyrtare të Qeverisë së Republikës së Kosovës janë aksidentuar mes vete sot në mëngjes. Aksidenti ka ndodhur në rrugën “UÇK” afër një udhëkryqi të vogël në Prishtinë. Në vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.103Z

Kush na qeveris?

  "Kur flas për politikën, kam ndërmënd diçka më të gjerë se "qeveria e ditës"- grupi i njerëzve në pushtet, në çfarëdolloj shoqërie, në një çast të caktuar. Në fakt, unë kam ndërmenddiçka më të gjerë se dhe vetë shteti", (David Miller / Filoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.034Z

Protesta masive kundër qeverisë islamike

Dhjetra mijëra protestues marshuan në kryeqytetin tunizian, Tunis, duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë së udhëhequr nga islamikët. Kjo është demonstrata më e madhe e këtij lloji, që prej fillimit të krizës së fundit poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.468Z

Embargoja, EULEX nuk zbaton vendimin e Qeverisë

PRISHTINE- Çështja e masës së reciprocitetit që ka vënë Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisë nuk do të zbatohet në veri të vendit. EULEX ka njoftuar se kjo çështje ka komplikuar gjërat dhe vendimi i qeveris&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.496Z

Hajgaret e Qeverisë

Deklarimet e Qeverisë së Kosovës për urdhërarrestin ndaj Aleksandar Vulinit, dhe tërheqjen e të njejtit urdhërarrest, partitë opozitare në Kosovë me fjalë të shkurta i quajnë një shaka. Prokuroria Themelore në Mitrovic&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama