Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.959Z

Ky është buxheti i koalicionit për vitin 2015 sipas Fatmir Limaj

Lideri i NISMA-s, Fatmir Limaj ka thënë se ministrat aktual do të implementojnë politikat e ish ministrav të qeverisë së kaluar, sepse këta (ministrat aktual) nuk kanë pasur kohë ta lexojnë buxhetin e leje më që të fusin politikat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.243Z

Lukas Papadhimos në Parlament: Bashkë do ta shpëtojmë Greqinë

ATHINE - Gjatë fjalës së tij para deputetëve të Parlamentit, kryeministri i Greqisë Lukas Papadhimos deklaroi se objektivi kryesor i qeverisë së tij është rivendosja e besimit të partnerëve evropianë tek Greqia dhe mbajtja e vendit n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.239Z

Greqi, Papadhimos:    E vërteta dhe besimi, kushte për sukses

ATHINE - Gjatë fjalës së tij para deputetëve të Parlamentit, kryeministri i Greqisë Lukas Papadhimos deklaroi se objektivi kryesor i qeverisë së tij është rivendosja e besimit të partnerëve evropianë tek Greqia dhe mbajtja e vendit n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Berisha mbledh qeverinë në Shkodër. Kompensim total të dëmit

Mbledhja e radhs s qeverise u zhvillua n Shkodr dhe kryeministri renditi si arsye pr kt, solidarizimin me banort e zons s prmbytur si dhe forcimin e garancive pr kaprcimin sa m par t ksaj fatkeqsie natyrore. Shefi i qeveris ritheksoi dhe nj her se situata e krijuar n veri prendim t vendit ishte pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Berisha: PS të kërkojë falje

Kryeministri Sali Berisha e cilsoi akt antidemokratik, krkesn q Partia Socialiste i drejtoi Kshillit t Europs, e cila n fjal t fundit krkonte prjashtimin e Shqipris nga pjesmarrja n kt organizm t rndsishm. Pr t mbshtetur at far tha prpara medias, kryeministri lexoi letrn e selis roz. Kryetari i qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.155Z

Turizmi, Berisha dhe ish-kryeministri malazez vizitojnë Krujën

Turizmi sht nj nga prioritetet e qeveris, i cili edhe kt vit do t ket vmendjen e duhur. Kreu i qeveris ka krkuar nga pushteti vendor q t’i prgjigjen sa m me efikasitet krkesave t qytetarve pr t shtuar numrin e turistve. Krkesa e tij u b n qytetin e Krujs, ku ai ishte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.725Z

Qeveria franceze e interesuar të investojë në trajtimin e ujërave të zeza në Prishtinë

Ambasadorja Franceze në Prishtinë, Maryse Daviet, takoi Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, duke shprehur gatishmërinë e Ministrisë Franceze të Ekonomisë dhe Financave për mbështetjen e projekteve mjedisore në Kosov&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama