Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.254Z

Shkollë rajonale për Administratën Publike

Vendet e Rajonit firmosin marrëveshjen e themelimit të një shkolle rajonale të Administratës Publike. Rreth 200 punonjës të Administratës Publike do të trajnohen çdo vit në këtë shkollë. Strazimiri firmosi marrëveshjen për Shqipërinë. TIRANE-   Zëvendësministri i B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.485Z

Serbia zhbllokon përfaqësimet rajonale

Qeveria e Serbisë në mbledhjen e saj, ka miratuar një udhëzim, se si duhet të sillen përfaqësuesit e autoriteteve shtetërore serbe karshi atyre të Kosovës, në mbledhjet e bashkëpunimeve rajonale, ku sipas tyre, institucionet e Prishtinës, duhet të paraqiten pa flamur, apo me simbole t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.372Z

Perurohet Qendra Rajonale e Kontrollit

Semundjet infektive Perurohet Qendra Rajonale per Kontrollin e Semundjeve Infektive ne kuader te Konferences se 24-t te Rrjetit Shendetesor per Europen Juglindore SEEHN e cila po mbahet ne Tirane. Kjo qender eshte koordinatore per rajonin e Ballkanit. Qellimi kryesor i saj eshte permiresimi i kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.278Z

AKKP, qeveria shkrin zyrat rajonale

Dosjet e rretheve depozitohen pranë AKKP-së në qendër. Brenda 3 muajve, nga paraqitja e kërkesës, AKKP-ja është e detyruar të shqyrtojë dosjen Me shkrirjen e zyrave rajonale, të gjitha kompetencat, që ato kanë deri më tani do i kalojnë AKKP-së TIRANË- Mungesa e efektivitetit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.481Z

"Shqipëria superfuqi rajonale"

07/05/2010 Prifti për energjinë “Do ta kthejmë Shqipërinë në superfuqi rajonale të energjisë së rinovueshme”, - ka deklaruar dje ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifti gjatë fjalës së mbajtur në Forumin e Krans Montanës, që po zhvillohet në Tiranë. Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.266Z

Administrata publike në një shkollë rajonale

Rreth 200 punonjës të Administratës Publike do të trajnohen çdo vit nga Shkolla Rajonale e Administratës Publike (ReSPA). Kjo, pas marrëveshjes së nënshkruar ditën e djeshme në Podgoricë, Mal i Zi, nga zëvendësministri i Brendshëm, Gent Strazimiri. Marrëveshja e Themelimit të Shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.798Z

AER: Shqipëria, konsolidim politikave rajonale

TIRANE- Sekretari i Përgjithshëm i AER-së, Pascal Goergen ka deklaruar sot se vendi yne po ecën drejt konsolidimit të politikave rajonale dhe përgatitjes me konceptet europiane të strukturës rajonale. Deklarata eshte bere sot gjate takimit qe ai zhvilloi me kreun e qeverise, Sali Berisha. Mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama