Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.615Z

Franca në grevë

Greva e përgjithshme në Francë ka paralizuar sot shërbimet publike, duke filluar nga shërbimet publike deri te shkollat, me sindikatat të cilat shpresojnë se me këtë aksion do të frenojnë reformat, e planifikuara nga presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy. Por Ministri i ri i Punës, Eri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.595Z

Shkrihet Reparti i Mbrojtjes Civile

Reparti i Mbrojtjes Civile i angazhuar së fundmi në perballimin e situatave të përmbytjeve në Shkodër dhe zonën e NënShkodrës është shkrirë në kuadër të reformës së ushtrisë shqiptare. Burime nga Ministria e Mbrojtjes bëjnë të ditur se shkrirja e këtij reparti ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.683Z

Mediu:Të njëjtin rezultat në lokale

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka nisur një turn në të gjithë vendin për përgatitjen e zgjedhjeve lokale që do të mbahen pas 1 viti. Mediu ishte dje i pranishëm në Durrës në Asamblenë rajonale të PR-së, nga ku deklaroi se zgjedhjet lokale janë jetike për këtë parti.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.204Z

Ministri Tafaj: Shkollat janë të sigurta

Reagimi Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj, ka vizituar dje shkollën e mesme të përgjithshme “Mahir Domi”, ku u vra 20- vjeçarja Gerta Bahja. Ministri, i shoqëruar nga prefekti i Qarkut të Elbasanit Shefqet Deliallisi, drejtoresha Rajonale e Arsimit, Mimoza Matraxhiu,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Ushtria, ndihmë banorëve në zonat e përmbytura

Forcat e Armatosura po vazhdojn me intensitet punn n prforcimin e argjinaturave, evakuimin e popullsis n zonat e prmbytyra nga Lezh dhe Shkodr dhe transportin e mallrave t ndryshm. N kt operacion jan angazhuar 190 forca dhe dhjetra mjete ushtarake. N Ishull Lezh jan angazhuar forcat xheniere, t cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.216Z

Ne degen e Fierit borxhet arrijne 60 milione

Dega rajonale e tatim-taksave Fier ka perpiluar listen e te gjithe debitoreve te saj, te cilet nuk kane paguar detyrimet tatimore. Mes debitoreve ka me dhjetera biznese private, si dhe shteterore, qe nuk kane shlyer detyrimet tatimore per vitin 2009. Drejtori i tatim–taksave per Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.533Z

Shkurtohen nga puna, protestojnë 6 infermiere

Fier Gjashtë ndihmësstomatologe me përvojë kanë humbur vendin e punës një ditë më parë. Lajmin e largimit nga puna infermieret e kanë marrë nëpërmjet një urdhri që drejtori i Drejtorisë Rajonale të Shëndetit Publik në Fier, Vasillaq Dhami, ka përcjellë pranë drejtuesve të de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama