Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Ushtria, ndihmë banorëve në zonat e përmbytura

Forcat e Armatosura po vazhdojn me intensitet punn n prforcimin e argjinaturave, evakuimin e popullsis n zonat e prmbytyra nga Lezh dhe Shkodr dhe transportin e mallrave t ndryshm. N kt operacion jan angazhuar 190 forca dhe dhjetra mjete ushtarake. N Ishull Lezh jan angazhuar forcat xheniere, t cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.216Z

Ne degen e Fierit borxhet arrijne 60 milione

Dega rajonale e tatim-taksave Fier ka perpiluar listen e te gjithe debitoreve te saj, te cilet nuk kane paguar detyrimet tatimore. Mes debitoreve ka me dhjetera biznese private, si dhe shteterore, qe nuk kane shlyer detyrimet tatimore per vitin 2009. Drejtori i tatim–taksave per Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.533Z

Shkurtohen nga puna, protestojnë 6 infermiere

Fier Gjashtë ndihmësstomatologe me përvojë kanë humbur vendin e punës një ditë më parë. Lajmin e largimit nga puna infermieret e kanë marrë nëpërmjet një urdhri që drejtori i Drejtorisë Rajonale të Shëndetit Publik në Fier, Vasillaq Dhami, ka përcjellë pranë drejtuesve të de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.880Z

Komision vlerësimi për provimet e lirimit

Zhvillohet provimi i detyruar për shkollat 9-vjeçare në gjuhën shqipe, testi me 25 kërkesa Dje u zhvillua në të gjitha shkollat 9-vjeçare të vendit provimi i lirimit për lëndën gjuha shqipe, testimi i parë ky për nxënësit që përfundojnë klasën e nëntë, në këtë sistem arsimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.493Z

Harxhi: NATO të caktojë BE si partner kryesor

NATO duhet të përcaktojë Bashkimin Europian si partner kryesor. Kjo ka qenë deklarata e zëvendësministres së jashtme Edit Harxhi, në "Konferencën Rajonale për NATO-n". Ajo tha se NATO duhet të vazhdojë të kërkojë partneritet me vendet që ndajnë prioritetet e vendeve anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.110Z

Korçë, rritet eksporti i prodhimeve vendase

Fermerët në Qarkut e Korçës kanë rritur ndjeshëm eskportet e prodhimeve bujqësore, drejt vendeve fqinje. Produkte si qepa apo patatja kanë qenë më të kërkuarat në tregun maqedonas, kosovar dhe atë kroat. Në fshatin Nizhavec të Pogradecit, fermerët thonë se ndryshe nga sezoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.028Z

Sarandë, shkelet orari për diskot

Muzika dhe argëtimi në diskot dhe baret e qytetit të Sarandës vijojnë pa limit kohor, duke shkelur vendimin e fundit për mbylljen e tyre në mesnatë për fundjavën dhe një orë para saj gjatë ditëve të javës. Ky konstatim dhe shqetësim i qytetarëve dhe pushuesve të Sarand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama