Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.533Z

Shkurtohen nga puna, protestojnë 6 infermiere

Fier Gjashtë ndihmësstomatologe me përvojë kanë humbur vendin e punës një ditë më parë. Lajmin e largimit nga puna infermieret e kanë marrë nëpërmjet një urdhri që drejtori i Drejtorisë Rajonale të Shëndetit Publik në Fier, Vasillaq Dhami, ka përcjellë pranë drejtuesve të de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.880Z

Komision vlerësimi për provimet e lirimit

Zhvillohet provimi i detyruar për shkollat 9-vjeçare në gjuhën shqipe, testi me 25 kërkesa Dje u zhvillua në të gjitha shkollat 9-vjeçare të vendit provimi i lirimit për lëndën gjuha shqipe, testimi i parë ky për nxënësit që përfundojnë klasën e nëntë, në këtë sistem arsimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.493Z

Harxhi: NATO të caktojë BE si partner kryesor

NATO duhet të përcaktojë Bashkimin Europian si partner kryesor. Kjo ka qenë deklarata e zëvendësministres së jashtme Edit Harxhi, në "Konferencën Rajonale për NATO-n". Ajo tha se NATO duhet të vazhdojë të kërkojë partneritet me vendet që ndajnë prioritetet e vendeve anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.110Z

Korçë, rritet eksporti i prodhimeve vendase

Fermerët në Qarkut e Korçës kanë rritur ndjeshëm eskportet e prodhimeve bujqësore, drejt vendeve fqinje. Produkte si qepa apo patatja kanë qenë më të kërkuarat në tregun maqedonas, kosovar dhe atë kroat. Në fshatin Nizhavec të Pogradecit, fermerët thonë se ndryshe nga sezoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.028Z

Sarandë, shkelet orari për diskot

Muzika dhe argëtimi në diskot dhe baret e qytetit të Sarandës vijojnë pa limit kohor, duke shkelur vendimin e fundit për mbylljen e tyre në mesnatë për fundjavën dhe një orë para saj gjatë ditëve të javës. Ky konstatim dhe shqetësim i qytetarëve dhe pushuesve të Sarand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.100Z

Klinton komenton për marrëdhëniet mes Penianit dhe Rangunit

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton thotë se bashkëpunimi ushtarak mes Koresë së Veriut dhe Birmanisë do të jetë tepër destabilizues për rajonin dhe do të bëhej kërcënim direkt për fqinjët e Birmanisë.Ajo tha se Uashingtoni i merr shumë seriozisht shqetësimet rajonale m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.173Z

Mërkiç: Kosova në rajon vetëm me fusnotë

Në organizatat rajonale Kosova mund të marrë pjesë vetëm me fusnotë, që nuk nënkupton statusin. Kështu citojnë mediat e Beogradit ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivan Mërkiçin. Sipas tij, Kosova, pavarësisht nga Marrëveshja e arritur në Bruksel, nuk do të mund të anëtarësohet n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama