Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.028Z

Sarandë, shkelet orari për diskot

Muzika dhe argëtimi në diskot dhe baret e qytetit të Sarandës vijojnë pa limit kohor, duke shkelur vendimin e fundit për mbylljen e tyre në mesnatë për fundjavën dhe një orë para saj gjatë ditëve të javës. Ky konstatim dhe shqetësim i qytetarëve dhe pushuesve të Sarand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.100Z

Klinton komenton për marrëdhëniet mes Penianit dhe Rangunit

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton thotë se bashkëpunimi ushtarak mes Koresë së Veriut dhe Birmanisë do të jetë tepër destabilizues për rajonin dhe do të bëhej kërcënim direkt për fqinjët e Birmanisë.Ajo tha se Uashingtoni i merr shumë seriozisht shqetësimet rajonale m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.173Z

Mërkiç: Kosova në rajon vetëm me fusnotë

Në organizatat rajonale Kosova mund të marrë pjesë vetëm me fusnotë, që nuk nënkupton statusin. Kështu citojnë mediat e Beogradit ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivan Mërkiçin. Sipas tij, Kosova, pavarësisht nga Marrëveshja e arritur në Bruksel, nuk do të mund të anëtarësohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.489Z

Samiti i Presidentëve, Jahjaga fton Nikoliç në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar ftesëPpresidentit të Serbisë Nikoliçit për të ardhur në Kosovë, ku do të organizohet Samiti i presidentëve të shteteve rajonale. Ky lajm është bërë i ditur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.999Z

Progres në dialogun Prishtinë-Beograd

Dita e parë e raundit të radhës së dialogut Prishtinë-Beograd është përmbyllur me progres. Mediat kosovare, të cilat i referohen zyrës së ndërmjetësuesit të BE-së, Robert Cooper, shprehen se atmosfera gjatë takimit ishte e mirë dhe është arritur progres, por nevojiten edhe disa de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.946Z

Cooper: Fusnota për Kosovën nuk është e detyrueshme

BRUKSEL- Bashkimi Evropian nuk do të insistojë që organizatorët e takimeve rajonale ta prezantojnë Kosovën me fusnotë, për të cilën Beogradi dhe Prishtina kanë arritur marrëveshje. Sipas gazetës serbe ‘Veçernje Novosti&rsq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.000Z

Progres në dialogun Kosovë-Serbi

Dita e parë e raundit të radhës së dialogut Prishtinë-Beograd është përmbyllur me progres. Mediat kosovare, të cilat i referohen zyrës së ndërmjetësuesit të BE-së, Robert Cooper, shprehen se atmosfera gjatë takimit ishte e mirë dhe është arritur progres, por nevojiten edhe disa de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama