Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.489Z

Samiti i Presidentëve, Jahjaga fton Nikoliç në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar ftesëPpresidentit të Serbisë Nikoliçit për të ardhur në Kosovë, ku do të organizohet Samiti i presidentëve të shteteve rajonale. Ky lajm është bërë i ditur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.999Z

Progres në dialogun Prishtinë-Beograd

Dita e parë e raundit të radhës së dialogut Prishtinë-Beograd është përmbyllur me progres. Mediat kosovare, të cilat i referohen zyrës së ndërmjetësuesit të BE-së, Robert Cooper, shprehen se atmosfera gjatë takimit ishte e mirë dhe është arritur progres, por nevojiten edhe disa de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.946Z

Cooper: Fusnota për Kosovën nuk është e detyrueshme

BRUKSEL- Bashkimi Evropian nuk do të insistojë që organizatorët e takimeve rajonale ta prezantojnë Kosovën me fusnotë, për të cilën Beogradi dhe Prishtina kanë arritur marrëveshje. Sipas gazetës serbe ‘Veçernje Novosti&rsq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.000Z

Progres në dialogun Kosovë-Serbi

Dita e parë e raundit të radhës së dialogut Prishtinë-Beograd është përmbyllur me progres. Mediat kosovare, të cilat i referohen zyrës së ndërmjetësuesit të BE-së, Robert Cooper, shprehen se atmosfera gjatë takimit ishte e mirë dhe është arritur progres, por nevojiten edhe disa de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.001Z

Shtyhen bisedimet, vonohet ekipi i Kosovës

Raundi i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë që ishte parashikuar të mbahej në Bruksel më 21 shkurt, u shty për sot. Ekipi negociator i Kosovës nuk ka mbërritur në Bruksel në kohë, për shkak të anulimit të një fluturimi Vjenë-Bruksel. Ndërkohë që bisedimet e reja po nisin me një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Burgaj Ambjente te sigurta ne diten e fillimit te shkolles

TIRANEuml- Krijimi i nje mjedisi te sigurte dhe te qete per zhvillimin normal te shkolles dhe aktiviteteve te tjera jashteshkollore ishte qellimi kryesor i takimit te Drejtorit te Pergjithshem te Policise se Shtetit Hysni Burgaj sot me drejtues te policive ne qarqe dhe njesive Rajonale Rrugore ne ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.184Z

Turku inspekton punimet te Mozaiku i Muzeut Kombëtar

Ministria e Kulturës Turizmit Rinisë dhe Sporteve përmes një inspektimi në mjediset para Muzeut Historik Kombëtar të Mozaikut ka vlerësuar ndihmën e sponsorëve mbështetës të restaurimit ndër ta dhe Radiotelevizionin "Ora News" për pasqyrimin e shkëlqyer dhe ndihmesën në nisjen e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama