Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Burgaj Ambjente te sigurta ne diten e fillimit te shkolles

TIRANEuml- Krijimi i nje mjedisi te sigurte dhe te qete per zhvillimin normal te shkolles dhe aktiviteteve te tjera jashteshkollore ishte qellimi kryesor i takimit te Drejtorit te Pergjithshem te Policise se Shtetit Hysni Burgaj sot me drejtues te policive ne qarqe dhe njesive Rajonale Rrugore ne ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.184Z

Turku inspekton punimet te Mozaiku i Muzeut Kombëtar

Ministria e Kulturës Turizmit Rinisë dhe Sporteve përmes një inspektimi në mjediset para Muzeut Historik Kombëtar të Mozaikut ka vlerësuar ndihmën e sponsorëve mbështetës të restaurimit ndër ta dhe Radiotelevizionin "Ora News" për pasqyrimin e shkëlqyer dhe ndihmesën në nisjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.051Z

Sarandë, shkelet kufiri-orar në diskot dhe baret e qytetit

Kontrolli Muzika dhe argëtimi në diskot dhe baret e qytetit të Sarandës vijojnë pa limit kohor, duke shkelur vendimin e fundit për mbylljen e tyre në mesnatë për fundjavën dhe një orë para saj gjatë ditëve të javës. Ky konstatim dhe shqetësim i qytetarëve dhe pushuesve të Sarand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.922Z

Mitrovicë, gjendet vetura me targa italiane e vjedhur në Serbi

Vetura me targa Italiane e vjedhur në Serbi zbulohet dhe konfiskohet në Veri të Mitrovicës. Mitrovicë, 12 gusht, NOA Pas një hetimi të suksesshëm njësia rajonale e auto-krimeve në Mitrovicë, ka gjetur veturën e vjedhur të markës Pasat Karavan me targa italiane, e vjedhur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.182Z

Mediu: Ndjekje penale për subjektet që skanë leje mjedisore

Subjektet q ushtrojn aktivitet pa leje mjedisore kan afat vetm 15 dit pr t'u pajisur me t, n rast t kundrt ato do te gjobiten, bllokohen apo do t ndiqen penalisht. Kshtu u shpreh ministri i mjedisit, Fatmir Mediu n takimin e rradhs me krert e agjensive rajonale t mjedisit n komunat dhe bashkit e t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.112Z

Drejtoria e Kolaudimit, 1400 taksapagues me shume

Drejtoria e Kontrollit te Automjeteve ne Elbasan e ka rritur me 1400 numrin e taksapaguesve per vitin 2007. Drejtori i Drejtorise Rajonale te Kontrollit te Automjeteve ne Elbasan, Adi Madhi, u shpreh se gjate vitit 2006 numeroheshin 12 mije persona dhe subjekte qe derdhen detyrimet dhe u pajisen me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.201Z

PD vazhdon fushatën e zgjedhjeve të reja partiake në Tropojë dhe Has

Autori i Lajmit: red.Grupi i punës i Partisë Demokratike i ngritur për organizimin e zgjedhjeve të reja partiake në qarkun e Kukësit, që drejtohet nga deputeti Aleksandër Biberaj, ka hapur fushatën në Tropojë dhe Has. Sipas Zyrës së Shtypit të deputetit Biberaj, në takimet e zhvilluar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama