Rezultate te kerkimit per termin: +Rama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.353Z

MOLLA RAMA

Edison Ypi Një mollë në ditë doktorin e mban larg! Kjo dihet. Duke mos marrë parasysh; Se vet’ doktori nuk ha as kokërr ulliri e jo më kokërr mollë, se jo të gjithë e duan doktorin larg, se për ata që doktorin e duan larg nuk mjafton një mollë e vetme, por duhet nga një mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.627Z

Luan Rama: Raporti Rama-Meta nuk është rozë

"Nevoja për ndryshim nga ka pse të shikohet si tabu, apo se u shemb dynjaja. LSI ka treguar vullnet për të ndryshuar përfaqësuesit e saj në qeveri". Kështu i është përgjigjur Sekretari i LSI, Luan Rama, pyetjes së gazetarit Blendi Fevziu në emisionin opinion, lidhur me dorëheqjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.445Z

Lamtumirë Rama!

Nga Spartak Ngjela Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo punë. Dy herë është shitur partia që drejton sot Ramë ziu: një herë e bleu Enver Hoxha me paratë e Ibrahim Biçakut, në vitin 1941; dhe herën e dytë e bleu Edi Rama me leje ndërtimi, duke qënë kryetari më abuziv i bashkisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.360Z

Qeveria “Rama”

Blendi Kajsiu Qeveria normalisht emërtohet sipas kryetarit, sepse ai ose ajo është trupëzimi i vizionit politik, shtylla që i siguron asaj mbështetjen politike. Por vështirë ta quash qeverinë aktuale Berisha-Meta (ndonëse me siguri kështu do fillojnë ta thërrasin). Së pari, sepse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.218Z

Rama i madh, Rama i vogël dhe punët e Dibrës

E mbylli me një batutë kryeministri Rama fjalimin e tij falenderues në Dibër. Rama tregon dhe një dialog që ka bërë me kandidatin socialist Muharrem Rama në mitingun përmbyllës të fushatës para zgjedhjeve të 11 shtatorit: Unë e ndjej që ti do fitosh por nuk e di a je mat mirë cfarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.233Z

Gara e garave: Rama kundër Blushit apo Rama kundër Ramës?

Nga Klementin Mile* Një zhvillim interesant në Partinë Socialiste është propozimi i Ramës për t'u votëbesuar me referendum nga anëtarësia socialiste si kryetar i partisë. Sipas fjalëve të deputetit Blushi, kjo nënkupton një garë të Ramës kundër vetes dhe prandaj është absurde.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.168Z

Ajala Rama Kryeminister

Ajala Rama Kryeminister E shtune 23 Shkurt 2013 0028 Ajala Rama KryeministerNje tjeter zyrtar i larte i socialisteve evropiane shpreh bindjen ne fitoren e opozites ne zgjedhjet e 23 qershorit dhe Edi Ramen si drejtuesin e ri te qeverise Gjate nje darke festive me rastin e zgjedhjes se Rame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama