Rezultate te kerkimit per termin: +Rapsodi

Total: 198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.479Z

Trageti Rapsodi po ankorohet sot në portin e Durrësit

Trageti Rapsodi po ankorohet sot në portin e Durrësit. Era e fortë dhe dallgët e detit me forca 3-4 ballë kanë pamundësuar nakorimin e tragetit ditën e djeshme (21 nëntor) në portin e qytetit bregdetar. Mësohet se trageti Rapsodi me 130 persona erdhi në orën 09.00 në portin e Durrësit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.766Z

Rapsodi Fran Palii shtohet listes seartisteve te harruar

PUKEuml- Ndonese eshte nje nder rapsodet me ne ze te Shqiperise pjesemarres ne te gjitha festivalet e Gjirokastres mbartes i dhjetera cmimeve e medaljeve mjeshteri i violines se pare shqiptare Fran Pali tashme ne moshen 75-vjecare ndjehet i harruar. Ai vazhdon te jetoje mes veglave muzikore te kriju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.428Z

Vdes në Shtetet e Bashkuara rapsodi i njohur Sali Mani

Më 29 dhjetor vdiq nga një sëmundje e rëndë rapsodi i njohur Sali Mani. Ai ishte 65 vjeç.              Rapsodi Sali ManiSali Mani ishte autori dhe interpretuesi me çifteli i këngëve popullore, ai i këndoi për disa dekada Malësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.427Z

Vritet rapsodi Vesel Skroma

  Rapsodi i njohur vushtrrias Vesel Berisha, i njohur edhe si Vesel Skroma, është gjetur dje pasdite pa shenja jetë në banesën e tij. I ndjeri dyshohet se ka vdekur nga dhuna fizike e ushtruar ndaj tij,AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Rastin p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.429Z

Vdes rapsodi Vesel Berisha, dyshohet për vrasje (Video)

Rapsodi i njohur nga Vushtrria 74 vjecari Vesel Berisha, i njohur edhe si Vesel Skroma, është gjetur pa shenja jetë në banesën e tij. Policia po dyshon se ai u mbyt, andaj rastin e ka cilësuar si vrasje të rëndë, transmeton Klan Kosova. https://AdPlatfor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.952Z

Video: Ndocaj përshëndet Edi Ramën me këtë rapsodi

Deputeti i Partisë Socialiste Eduart Ndocaj, teksa ndodhet ende në Itali, nuk e ka humbur rastin pa e ironizuar qeverinë Rama nëpërmjet një kënge të rapsodëve të njohur, vëllezërit Lleshi. Si partiot që është, Ndocaj nuk i ndahet muzikës tradicionale kudo që ndodhet. "Ndocaj duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.484Z

Durrës, ankorohet pas 24 orësh në det trageti Rapsodi

Era e fortë dhe dallgët e detit kanë bërë që një traget me 131 pasagjerë në bord të rrijë në det për rreth 24 orë. Trageti "Rapsodi" i linjës Durrës-Bari është ankoruar sot në orën 08:30 në portin e Durrësit, pasi e kishte kaluar natën në gjirin e Kepit të Rodonit. Anko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama