Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.325Z

Redaksia e Informacionit TV Klan nderohet me cmim

0 Zyra per Mbrojtjen e Kosumatorit i ka dhene cmimin Redaksia e vitit e lajmeve per konsumatorin departa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.473Z

Shkup, shkarkohet redaksia e “Enciklopedisë Maqedonase”

Në votimin e organizuar nga kjo akademi, u vendos me 45 vota pro, një kundër dhe dy abstenime, që për një muaj të formohet redaksia e re, e cila do të vendosë shfrytëzimin ose jo të teksteve ekzistuese. Ndërkohë, Akademia maqedonase e Shkencave dhe Arteve deklaroi se distancohej nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.635Z

Redaksia e NOA bashkohet me dhimbjen për ndarjen nga jeta të publicistit Dervishi

Redaksia e Agjencisë Kombëtare të Lajmeve NOA, ndan me familjarët, miqtë, të afërmit dhe kolegët e të ndjerit Teki Dervishi, dhimbjen për ndarjen nga jeta të publicistit të mirënjohur. Redaksia e NOA vlerëson se humbja e Dervishit është një humbje e rëndë për publicistikën shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Hidhet në erë redaksia e gazetës pro ISIS në Stamboll, një i vdekur

Redaksia e gazetës "Adimlar" në kryeqytetin turk të Stambollit është sulmuar dje me një bombë. Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën një gazetar dhe janë plagosur tre të tjerë. Gazeta është e njohur për qendrimet e saj pro grupimit terrorist ISIS. Shpërthimi me eksploziv ndodhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.338Z

Sulm terrorist edhe në Gjermani: Digjet redaksia e një gazete (Video)

Redaksia e së përditshmes gjermane, Hamburger Morgenpost në Hamburg, e cila ka publikuar karikaturat e profetit Muhamed të marra nga revista franceze Charlie Hebdo, të dielën është sulmuar me gurë dhe është djegur. “Dritarët e Hambur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.545Z

Bllokohet redaksia e gazetës "Tema"

Gazetarët e Gazetës "Tema" nuk lejohen të futet në ambientet e redaksisë. Forca të shumta policie kanë rrethuar ambientet e gazetës duke mos lejuar hyrjen e tyre në redaksi, pasi sipas tyre, kjo godinë është shpallur nga qeveria objekt i rëndësisë së veçantë. Vendimi i qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Shkarkohet redaksia e Enciklopedisë maqedonase

Në redaksinë e re do të marrin pjesë edhe përfaqësues të bashkësive të tjera etnike në Maqedoni. Ajo duhet të formohet bazuar në procedurat dhe statutin e akademisë, jo më vonë se një muaj. Anëtarët e rinj duhet të bëjnë ndryshimet e teksteve që nuk janë të pranueshme nga asp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama