Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Hidhet në erë redaksia e gazetës pro ISIS në Stamboll, një i vdekur

Redaksia e gazetës "Adimlar" në kryeqytetin turk të Stambollit është sulmuar dje me një bombë. Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën një gazetar dhe janë plagosur tre të tjerë. Gazeta është e njohur për qendrimet e saj pro grupimit terrorist ISIS. Shpërthimi me eksploziv ndodhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.338Z

Sulm terrorist edhe në Gjermani: Digjet redaksia e një gazete (Video)

Redaksia e së përditshmes gjermane, Hamburger Morgenpost në Hamburg, e cila ka publikuar karikaturat e profetit Muhamed të marra nga revista franceze Charlie Hebdo, të dielën është sulmuar me gurë dhe është djegur. “Dritarët e Hambur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.545Z

Bllokohet redaksia e gazetës "Tema"

Gazetarët e Gazetës "Tema" nuk lejohen të futet në ambientet e redaksisë. Forca të shumta policie kanë rrethuar ambientet e gazetës duke mos lejuar hyrjen e tyre në redaksi, pasi sipas tyre, kjo godinë është shpallur nga qeveria objekt i rëndësisë së veçantë. Vendimi i qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Shkarkohet redaksia e Enciklopedisë maqedonase

Në redaksinë e re do të marrin pjesë edhe përfaqësues të bashkësive të tjera etnike në Maqedoni. Ajo duhet të formohet bazuar në procedurat dhe statutin e akademisë, jo më vonë se një muaj. Anëtarët e rinj duhet të bëjnë ndryshimet e teksteve që nuk janë të pranueshme nga asp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.539Z

Mesazh nga redaksia e rrethuar me policë

Nga Mero BazeTë dashur miq, Ju falënderoj për mbështetjen morale. Në pamundësi t’ju përgjigjem të gjithëve, pasi më duhet të jem duke punuar, po ju sqaroj se policia rrethoi gazetën dhe tentoi të ndalonte gazetarët të hynin brenda. Një pjesë e gazetarëve që mbetën brenda nuk l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.919Z

Sulmohet redaksia e “Pecatit” serb

Një koktej molotovi është hudhur në redaksinë e të përditshmes serbe “Pecat”, ka njoftuar kryeredaktori i këtij mediumi, Milorad Vuçliq. Lajmin e ka transmetuar Tanjungu serb, duke cituar zyrtarë të mediumit ku thuhet se ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.269Z

Shkup, shkrihet redaksia që hartoi enciklopedinë fyese për shqiptarët

SHKUP- Kuvendi i Akademise se Shkencave dhe Arteve te Maqedonise miratoi mbrëmë vonë vendimin e Keshillit të Akademisë për shpërndarjen e redaksisë së enciklopedisë maqedonase të udhëhequr nga Akademiku, Bllazhe Ristovski.Vendimi është mbështetur nga 45 akademike, një ka votuar kunde

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama