Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.999Z

Shkarkohet redaksia e Enciklopedisë maqedonase

Në redaksinë e re do të marrin pjesë edhe përfaqësues të bashkësive të tjera etnike në Maqedoni. Ajo duhet të formohet bazuar në procedurat dhe statutin e akademisë, jo më vonë se një muaj. Anëtarët e rinj duhet të bëjnë ndryshimet e teksteve që nuk janë të pranueshme nga asp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.539Z

Mesazh nga redaksia e rrethuar me policë

Nga Mero BazeTë dashur miq, Ju falënderoj për mbështetjen morale. Në pamundësi t’ju përgjigjem të gjithëve, pasi më duhet të jem duke punuar, po ju sqaroj se policia rrethoi gazetën dhe tentoi të ndalonte gazetarët të hynin brenda. Një pjesë e gazetarëve që mbetën brenda nuk l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.919Z

Sulmohet redaksia e “Pecatit” serb

Një koktej molotovi është hudhur në redaksinë e të përditshmes serbe “Pecat”, ka njoftuar kryeredaktori i këtij mediumi, Milorad Vuçliq. Lajmin e ka transmetuar Tanjungu serb, duke cituar zyrtarë të mediumit ku thuhet se ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.269Z

Shkup, shkrihet redaksia që hartoi enciklopedinë fyese për shqiptarët

SHKUP- Kuvendi i Akademise se Shkencave dhe Arteve te Maqedonise miratoi mbrëmë vonë vendimin e Keshillit të Akademisë për shpërndarjen e redaksisë së enciklopedisë maqedonase të udhëhequr nga Akademiku, Bllazhe Ristovski.Vendimi është mbështetur nga 45 akademike, një ka votuar kunde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.642Z

Kryetari Bushati mbledh Kongresin e Demokristianëve Zef Bushati Redaksia

Kryesia e Partisë Aleanca Demokristiane zhvilloi në selinë e kësaj partie mbledhjen e zgjeruar me kryetarët e degëve nën drejtimin e Kryetarit Zef Bushati. Në rendin e ditës Anëtarët e Kryesisë diskutuan gjerësisht rreth rezultateve të arritura nga ADK në zgjedhjet për Pushtetin Lok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.758Z

Sulmohet redaksia e një gazete në SHBA, 4 të vdekur e 20 të plagosur (Video)

Redaksia e gazetës Capital Gazette në Annapolis, kryeqyteti i Merilendit është mbuluar nga gjaku, pas një sulmi që sipas Fox News ka shkaktuar 4 viktima dhe 20 të plagosur. Sipas autoriteteve lokale, agresori është vënë në pranga. Ai ka shkrepur armën mbi njerëz të shumtë që ndodhes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.589Z

Saktësim dhe falënderim nga redaksia e "Shekulli-Kontakt"

Saktësojmë se shkrimi mbi Pemën e Krishtlindjeve të Manhatanit botuar numrin e së enjtes në "Shekulli-Kontakt" me titullin redaksional "Historia e pemës festive më të famshme në botë", është dërguar në redaksi nga dy lexues, z.Arben Poroçani dhe znj.Kozeta Zylo. I falënderojm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama