Rezultate te kerkimit per termin: +Reno +Albania

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Prokuroria: Bllokim pronave të Fazlliç

 Fatos Mahmutaj Hipotekat, Doganat, Tatimet, Qendra Kombëtare e Regjistrimeve dhe Agjencia e Prokurimeve Publike janë pesë institucionet shtetërore, krahas 19 bankave që funksionojnë në vend, të cilat duhet t’i kthejnë përgjigje Prokurorisë së kryeqytetit për pasuritë e bizn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.048Z

Dosja "Fazliç", pronat gati për në gjykatë

Asgjë nuk i ka ndaluar prokurorët e Tiranës për të vazhduar analizat e dosjes "Fazliç", e cila, për t‘u ruajtur nga dekonspirimi, është mbyllur në një kasafortë. Deklaratat politike dhe sulmet institucionale të anëtarëve të Këshillit të Ministrave ndaj organit të Prokurorisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.359Z

Padia e Fazlliç: Prokuroria ngatërroi emërtimet e kompanive të sekuestruara

 TIRANE - Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar sekuestron e dy kompanive me përfaqësues ligjor, biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazlliç, pa u njohur më parë me dokumentet ligjore të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit të Shoqërive Tregtare. Një fakt i tillë i konsideruar si abs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.075Z

Fazliç i "varfër", 6 mijë euro në bankat shqiptare

Serbo-boshnjaku Damir Fazliç rezulton i "varfër". Të paktën kjo është përgjigjja zyrtare e deritanishme e bankave të nivelit të dytë. Në shkresat e mbërritura në Prokurorinë e Tiranës, thuhet se serbo-boshnjaku ka një llogari bankare sa një qytetar i thjeshtë shqiptar. Të gjendur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.859Z

Taksat e Tiranes replika te ashpra PD-se

Perplasja Zv.ministri Bino akuza bashkise per gjelberimin. Brace Kunati i Bashes nuk ka paguar detyrimet Pas projekteve ambicioze per zhvillimin e Shqiperise fushata elektorale hyn ne fazen e dyte te saj ate te dominimit nga denoncimi i mashtrimeve reciproke. Ne vijim te deklarimeve te dy diteve me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.125Z

Avokatet, hyne dhe dolen nga Prokuroria e Tiranes

Tirane - Avokatet amerikane dhe ai shqiptar te biznesmenit boshnjako-britanik, Damir Fazllic, si dhe dy keshilltare ligjore amerikane, pak dite me pare kane qene ne Prokurorine e Tiranes, institucion qe ka hapur nje hetim ndaj biznesmenit. Tre perfaqesuesit ligjore, kane kerkuar shpjegime lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.101Z

Prokuroria refuzon avokatët amerikanë të Damir Fazlliç

  Dy avokatët në SHBA të të hetuarit për pastrim parash vijnë në Tiranë. Mungesa e licensës nuk i bën pjesë të procesit TIRANË- Serbo-boshnjaku Damir Fazlliç sjell në Shqipëri dy avokatë amerikanë, por asnjëri prej tyre nuk pranohet si palë në procesin hetimor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama