Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.190Z

Flamurmbajtesi i Republikes se Berishes dhe flamurmbajtesi i Republikes se Shqiperise

Kete shkrim duhet ta shoqerojme doemos me nje foto nga protesta e se premtes. Nje qytetar shqiptar emrin e te cilit nuk e dime akoma na ka impresionuar kur pas shkumes se eger te ujit qe hidheshin nga dy makina te policise mbi te vraponte i vetem mes sheshit te zbrazur nga gazi lotsjelles dhe uji i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.721Z

Vetevendosje mbledh 7500firma per Mbrojtjen e Republikes

PRISHTINE- Levizja Vetevendosje ka njoftuar se per dymbedhjete ore ka mbledhur mbi 7.500 nenshkrime te qytetareve ne kuader te peticionit i cili kerkon nga Kuvendi i Republikes se Kosoves te mbaje debat parlamentar rreth marreveshjes per perfaqesimin rajonal te Kosoves pa termin Republike dhe me Rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Carmatoset Garda e Republikes

pTe gjithe nenoficereve te Gardes se Republikes nuk do te lejohen me te mbajne armet e sherbimit ne shtepi Kjo ka qene kerkesa e kreut te Gardes Gramoz Sakos i cili ka kerkuar qe nenoficeret e Gardes se Republikes te dorezojne armet ne repartin perkates pas perfundimit te sherbimitp pLajmin e ka be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.442Z

Festa e Republikes, Topi uron homologun turk

Presidenti i Republikes, Bamir Topi i ka derguar nje mesazh urimi homologut te tij turk me rastin e festes kombetare te Republikes. Ne mesazh kreu i shtetit thekson marredheniet e mira dhe lidhjet historike mes dy vendeve. “Urimet me te ngrohta e me miqesore juve dhe nepermjet jush,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.047Z

Qeveria i shkurton pagen Presidentit te Republikes

TIRANE-Presidentit te Republikes se Shqiperise do ti akordohet vitin e ardhshem nje page me e vogel se ajo e sivjetshmja. Kjo eshte shpallur ne projektbuxhetin 2011 qe ka kaluar tashme ne Keshillin e Ministrave. Sipas relacionit te ketij projektbuxheti paga e Presidentit te Republikes eshte 250.000

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.560Z

Meksike, festa e Republikes, bilanc lufte

Perkeqesohet bilanci i viktimave te festes se Republikes ne Meksike ne fundjaven qe sapo kaloi. Sipas autoriteteve meksikane 39 jane personat e vrare ne te gjithe vendin gjate celebrimit e festes kombetare.Pjesa me e madhe e viktimave u regjistrua ne Kuidad Huarez, “kryeqytetin&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.589Z

Dodik inagurohet president i Republikes Serbe

Parlamenti i ri i Republikes Serbe te Bosnjes ka inaguruar Milorad Dodikun president te vendit. Dodik eshte nje nga mbeshtetesit e fuqishem te ndarjes etnike te vendit. Qe nga fundi i luftes se Bosnjes shteti eshte ndare ne dy entitete ne Republiken Serbe ose Republiken e Serbeve te Bosnjes dhe ne F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama