Rezultate te kerkimit per termin: +Republikes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.442Z

Festa e Republikes, Topi uron homologun turk

Presidenti i Republikes, Bamir Topi i ka derguar nje mesazh urimi homologut te tij turk me rastin e festes kombetare te Republikes. Ne mesazh kreu i shtetit thekson marredheniet e mira dhe lidhjet historike mes dy vendeve. “Urimet me te ngrohta e me miqesore juve dhe nepermjet jush,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.047Z

Qeveria i shkurton pagen Presidentit te Republikes

TIRANE-Presidentit te Republikes se Shqiperise do ti akordohet vitin e ardhshem nje page me e vogel se ajo e sivjetshmja. Kjo eshte shpallur ne projektbuxhetin 2011 qe ka kaluar tashme ne Keshillin e Ministrave. Sipas relacionit te ketij projektbuxheti paga e Presidentit te Republikes eshte 250.000

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.560Z

Meksike, festa e Republikes, bilanc lufte

Perkeqesohet bilanci i viktimave te festes se Republikes ne Meksike ne fundjaven qe sapo kaloi. Sipas autoriteteve meksikane 39 jane personat e vrare ne te gjithe vendin gjate celebrimit e festes kombetare.Pjesa me e madhe e viktimave u regjistrua ne Kuidad Huarez, “kryeqytetin&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.589Z

Dodik inagurohet president i Republikes Serbe

Parlamenti i ri i Republikes Serbe te Bosnjes ka inaguruar Milorad Dodikun president te vendit. Dodik eshte nje nga mbeshtetesit e fuqishem te ndarjes etnike te vendit. Qe nga fundi i luftes se Bosnjes shteti eshte ndare ne dy entitete ne Republiken Serbe ose Republiken e Serbeve te Bosnjes dhe ne F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.116Z

Alfred Moisiu, President i Republikes

Alfred Moisiu, President i Republikes, Jeta, Tirane 28 nentor 2002 Fevziu: Zoti president, ju jeni nje familje me origjine nga Kavaja, por keni lindur ne Shkoder, ku babai juaj ishte oficer me detyre. Sa e veshtire ka qene femijeria juaj? Moisiu: Ushtaraket e mbreterise se Zogut benin shume levizj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.907Z

Hapet konkursi per Himnin e Republikes

Kryesia e Kuvendit shpalli dje konkursin per Himnin e Republikes se Kosoves. Ky konkurs ka te beje kryesisht me kompozimin e muzikes, e jo edhe me tekstin e himnit. Kriteret jane qe kompozimi te jete i dallueshem, unik dhe origjinal, ai duhet te jete nga 30 deri 60 sekonda i gjate. Historikisht, shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.586Z

Dodik inaugurohet president i Republikes Serbe

Nga Express me 15 nentor 2010 ne ora 1802 Parlamenti i ri i Republikes Serbe te Bosnjes ka inauguruar Milorad Dodikun president te vendit. Dodik eshte nje nga mbeshtetesit e fuqishem te ndarjes etnike te vendit. Qe nga fund i luftes se Bosnjes shteti eshte ndare ne dy entitete- ne Republiken Se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama