Rezultate te kerkimit per termin: +Republiks

Total: 723
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.261Z

Topi: jam i gatëshëm për nisjen e negociatave

Presidenti i Republiks Bamir Topi sht shprehur i gatshm t takohet me kryetart e dy partive t mdha politike Berisha dhe Rama. N nj njoftim zyrtar t Drejtoris s Informimit Publik thuhet se Presidenti i Republiks duke ndjekur me vmendje zhvillimet m t fundit politike n vend, mirpriti gatishmrin dhe vul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

shtja Xhoxha; PS apel Berishs

Partia Socialiste ka krkuar nga Kryeministri Sali Berisha q t ndaloj presionin ndaj organeve t drejtsis. N nj deklarat pr shtyp, Kryetar i Komisionit te Ligjeve Administrates dhe Sigurise prane Asamblese Kombetare te PSSH, Ylli Manjani u shpreh se i krkojm q ta dshmoj kt gj duke shkarkuar menjher Zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Topi firmos 5 dekrete të qeverisë

Presidenti Bamir Topi hodhi dje firmn mbi dekretin e gjeneral brigade Vladimir Qirjazi, i cili emrohet zvendskomandant i Komands s Doktrinave dhe Strvitjes. Po dje, Topi e liroi at nga detyra e zvendskomandantit t Komands s Forcs s Bashkuar. Gjat dits s djeshme, Presidenti Topi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

Pakti detar, Kushtuesja zbardh vendimin

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur dje vendimin me an t t cilit nj muaj m par sht rrzuar marrveshja e nnshkruar mes Greqis dhe Shqipris pr caktimin e kufirit detar mes dy vendeve. N rreth 46 faqe, Gjykata Kushtetuese ka dhn argumentet e saj pr papajtueshmrin e ksaj marrveshjeje me Kus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

PD-ja, akuzon Presidentin: Ka shkelur Kushtetutën

Halimi: Kuvendi, seancë urgjente për emërimin e kryetarit Mazhoranca e djatht akuzoi dje kreun e shtetit, Bamir Topi, pr shkeljen m t rnd t ktyre kohve t fundit t ligjit themeltar t shtetit. Shkak pr kt prplasje, q ka n thelb Kushtetutn e vendit, shtpikrisht mosdekretimi brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Presidenca ndryshon procedurat: Falje edhe për 49 vrasës

Dekreti, falje për trafikuesit e deri tek vrasësit Presidenca para nj viti prcaktoi kriteret e reja pr t gjith t dnuarit q prfitojn falje vjetore. Zyra juridike e Presidentit Bamir Topi prcaktoi procedura t reja pr faljen presidenciale, duke mos prjashtuar nga e drejta e amni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Qeveria ndryshon emërtesat e ministrive, Topi i dekreton

Topi i heq Olldashit një pjesë të ministrisë, ia kalon Pollos Nj vendim i para disa ditve i Kryeministrit Sali Berisha dhe m pas firma e djeshme e Presidentit t Republiks, Bamir Topi, i heqin ministrit Sokol Olldashi nj pjes t ktij dikasteri dhe ia shtojn Genc Pollos. Kreu i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama